ASO Başkanı Özdebir:

ASO Başkanı Özdebir:
ASO Başkanı Özdebir:
- "Türkiye'yi geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek istiyoruz"

ANKARA (AA) - Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir,  Türkiye 'yi geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek istediklerini belirtti. 

Oda'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ASO Teknik Koleji öğrencilerine karneleri törenle verildi. Törende öğrencilere hitap eden Başkan Nurettin Özdebir, okulun sadece matematik ve fizik derslerinden ibaret olmadığını ifade ederek,  sosyal ilişkilerin önemini vurguladı.

Bu anlamda öğrencilerin sosyal etkinliklerini takdirle izlediğini kaydeden Özdebir, "Hepiniz uzun bir maraton koştunuz. Bu eğitim ve öğretim yılında almış olduğunuz takdir, teşekkür ve onur ödülleri bizleri son derece gururlandırdı" ifadelerini kullandı.

Türkiye'yi geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek istediklerini belirten Özdebir, ülkenin en önemli zenginliğinin genç nesli olduğunu kaydetti.

Özdebir, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Savaşları robot yarışmasında, URFODU Uluslararası Bilim Temelleri yarışmasında ve Çankaya Üniversitesi Robot yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin yanı sıra eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlayanlara karne ve hediyelerini verdi.