ATO Başkanı Bezci:

ATO Başkanı Bezci:
ATO Başkanı Bezci:
- "Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Ankara Alışveriş Festivali için hazırlık çalışmalarına başladık"

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Ankara Alışveriş Festivali için hazırlık çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara Alışveriş Festivali Yüksek İstişare Konseyi, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, Ankara Sanayi Odası Başkan Vekili Mehmet Doğanlar ile üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Ankara'da toplandı.

Bezci, toplantıdaki konuşmasında, festival düzenlemekteki temel amaçlarının Ankara'nın dünyanın marka olmuş diğer şehirleri gibi ilgi gören, sermaye çeken, turizm gelirleri elde eden bir şehir haline gelmesi olduğunu ifade etti.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek festival için hazırlık çalışmalarına başladıklarını belirten Bezci, "Hedefimiz, Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun faaliyetleriyle birlikte Ankara'nın marka kent imajına katkı yaparak turizm gelirlerini artırmak ve dünya turizm pastasından pay almasını sağlamaktır" ifadelerini kullandı.