ATO genç girişimcileri Avrupa'ya taşıyor

ATO genç girişimcileri Avrupa'ya taşıyor
ATO genç girişimcileri Avrupa'ya taşıyor
- ATO, "Genç Girişimciler için ERASMUS" programı kapsamında, Avrupa ülkeleri ile genç girişimci değişimi gerçekleştiriyor - ATO Başkanı Bezci: - "Türkiye'nin, 2023 hedeflerine ulaşabilmesi ve geleceğimiz için girişimciliği ve girişimcilerimizin ufuklarını geliştirmek zorundayız"

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO), AB tarafından finanse edilen "Genç Girişimciler için ERASMUS" programı kapsamında,  Avrupa  ülkeleri ile genç girişimci değişimi gerçekleştiriyor.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, işletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) adı altında, bir dizi proje uygulayan AB, "Genç Girişimciler için ERASMUS" programını da sürdürüyor. Programın Türkiye bölümünde yer alan 4 aracı kurumdan biri olan ATO, son 3 yıl içinde kurulan işletmelerine AB ülkelerine gidip ilişkileri kurabilecekleri ve bilgi, tecrübe paylaşımı yapabilecekleri çağrısında bulunuyor.

- Girişimci şirkete aylık 560-1100 avro hibe

Program kapsamında yurtdışına gitmek isteyen girişimciye, gidilen ülkenin şartlarına göre 560-1100 avro arasında hibe ödeniyor. Gerçekleştirilecek karşılıklı girişimci değişimleriyle, girişimciliğin geliştirilmesi, pazarın çeşitlendirilmesi, inovasyon avantajlarından yararlanılması, yeni iş imkanları oluşturulması amaçlanıyor.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ülke ekonomilerinin, girişimcilerin omuzlarında gelişeceğini belirterek, "Türkiye'nin, 2023 hedeflerine ulaşabilmesi ve geleceğimiz için girişimciliği ve girişimcilerimizin ufuklarını geliştirmek zorundayız" ifadesini kullandı.