ATO, Marka Konferansı düzenleyecek

ATO, Marka Konferansı düzenleyecek
ATO, Marka Konferansı düzenleyecek
- Konferans kapsamında 29 ayrı oturumda marka konusu ele alınacak, bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO), marka konusunun önemine dikkati çekmek, marka kültürü oluşturmak ve başkente yeni markalar katabilmek için Marka Konferansı düzenleyecek.

ATO'dan yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan konferans 3 gün sürecek.

Marka Konferansı'nın başlangıcı görkemli bir gala ile yapılacak. ATO Congresium Kongre ve Sergi Salonu'nda gerçekleşecek galaya siyaset ve dünyasının temsilcilerinin yanı sıra, yerli ve yabancı şirketlerin yetkilileri ve sanatçılar katılacak.

Etkinlik süresince gerçekleşecek ilk program Marka Konferansı olacak. Dünyaca tanınan markalara ilişkin, yabancı ve Türk konuşmacıların aralarında bulunduğu 47 konuk, 3 ayrı salonda görüşlerini paylaşacak. Marka Konferansı'nda 29 ayrı oturumda, marka konusu her yönüyle konuşulacak.

- Marka Endüstrisi Fuarı

Marka Konferansı'nda konu etraflıca işlenirken diğer yanda da Marka Endüstrisi Fuarı gerçekleştirilecek. Marka konusunun sanayi ürünleri açısından işlenişi ve öneminin gözler önüne serileceği fuarı çok sayıda yerli ve yabancı konuğun ziyaret etmesi bekleniyor.

Marka etkinliğinde geleceğin yöneticileri gençler de unutulmayacak. Geleceğin Marka Liderleri adı altında düzenlenecek eğitimlere, gençlerin katılımı sağlanacak.

- Markalar koşuyor

Etkinlikte spor aktivitelerine de yer verilecek. Ankara Markaları Koşuyor adı altında düzenlenecek spor yarışında Ankara markalarının temsilcileri 10 bin metre uzun mesafe koşusu yapacak. 

Programın en renkli etkinliklerinden biri de Ankara markalarının anıtının dikileceği bir meydan etkinliği olacak. Büyükşehir Belediyesinin göstereceği bir meydanda marka olmayı başarmış şirketlerin logoları, tarihçe, misyon, vizyon ve ürünlerinin yer aldığı anıtlara yer verilecek, bundan sonra marka olmayı başaracak şirketler de meydan anıt dikebilecek.

Konferansı programında Ankara'nın kendi markalarını yaratması için 10 yıl sürecek "Beni bir Marka Yap" projesine de start verilecek.