ATO'dan 5 bin öğrenciyi Çanakkale'ye gönderme kararı

ATO'dan 5 bin öğrenciyi Çanakkale'ye gönderme kararı
ATO'dan 5 bin öğrenciyi Çanakkale'ye gönderme kararı
ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclisi, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında Ankara'dan, üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 5...

ANKARA  (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclisi, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında Ankara'dan, üniversite, lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 5 bin kişilik grubu Çanakkale'ye gönderme karar aldı. 

ATO'dan yapılan açıklamada, bugüne kadar 19 bin 200 öğrencinin Çanakkale ve civarını gezerek, Türk halkının kaderini değiştiren savaş hakkında yerinde bilgi edinmesini sağlayan ATO Meclisi'nin, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında 5 bin kişilik grubun masraflarını karşılama kararı aldığı ifade edildi.

Oybirliğiyle kabul edilen karara göre, her yıl olduğu gibi bu yıl da lise ve orta öğretim öğrencilerinden oluşan 3 bin öğrenci grubuna üniversiteliler eklenerek sayının 5 bine çıkartıldığı belirtilen açıklamada, ATO'nun 2005'ten bu yana Çanakkale'ye gönderdiği kişi sayısının bu yıl gideceklerle 25 bini bulacağı kaydedildi.

ATO Başkanı Salih Bezci, 2005'ten bu yana Çanakkale'ye öğrenci gönderdiklerini bildirerek, "Evlatlarımızın bilincine Çanakkale ruhunu yerleştirmek ve tarihimizin en önemli sayfasını gençlerimizin anlamasını sağlamak için toplumsal sorumluluk olarak bu görevi üstleniyoruz" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Çanakkale

  ,

  Öğrenci

  ,

  ortaokul