ATO'dan Türkmenlere yardım

ATO'dan Türkmenlere yardım
ATO'dan Türkmenlere yardım
ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından, Suriye'nin Bayırbucak Bölgesinde yaşayan Türkmenler için hazırlanan 6 tırlık 10 bin çuval undan...

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından, Suriye'nin Bayırbucak Bölgesinde yaşayan Türkmenler için hazırlanan 6 tırlık 10 bin çuval undan oluşan yardım konvoyu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yola çıktı.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamada, yardım tırlarının yola çıkması nedeniyle düzenlenen törende konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, daha önce de birçok bölgeye yardımda bulunduklarını belirterek, "Dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa ATO olarak yardıma koşmaya hazırız" ifadesini kullandı. 

ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür de sınırların ötesinde tarihin en büyük insanlık dramlarından birinin yaşandığını kaydetti. Gürgür, mağdurlara yardım etmenin hem insani hem de milli görev olduğunun altını çizdi.

AFAD Sivil Savunma Daire Başkanı Ahmet Atik ise komşu bölgelerdeki yangının farkında olduklarını kaydederek, yardımları için ATO'ya teşekkür etti. Konuşmaların ardından yardım tırları yola çıktı.