Ayaş'ta lise öğrencilerinden kitap okuma etkinliği

Ayaş'ta lise öğrencilerinden kitap okuma etkinliği
Ayaş'ta lise öğrencilerinden kitap okuma etkinliği
ANKARA (AA) - Ayaş ilçesindeki Naime Ali Karataş Çok Programlı Lisesi öğrencileri, ''Kütüphane Haftası'' dolayısıyla pazar yerinde kitap...

ANKARA (AA) - Ayaş ilçesindeki Naime Ali Karataş Çok Programlı Lisesi öğrencileri, ''Kütüphane Haftası'' dolayısıyla pazar yerinde  kitap okudu. 

Lisenin 11/C ve 12/C sınıflarının öğrencileri, kitap okumanın önemine dikkati çekmek için pazar yerine gitti.

Öğrenciler, buradaki tezgahların önünde oturarak, vatandaşların şaşkın bakışları arasında 1 saat süreyle kitap okudu.

Öğrencilerden Nurdan Kır, büyüklere, "(Oku adam olun) diyorsunuz bizlere, sizler de okuyun bizlere örnek olun'' mesajını vermek istediklerini söyledi.

Okulun edebiyat öğretmeni Tefik Korkmaz ise etkinliği kitap okuma alışkanlığına dikkati çekmek amacıyla düzenlediklerini aktardı.

Ebeveynlerin çocuklarıyla kitap okumasının önemine işaret eden okul müdürü Ayhan Önal ise "Çocuklar büyüklerinden gördüklerini taklit ederler. Anne ve babalar evde keyif yaparken mutlaka kitap okumaları lazımdır. Kitap okuma alışkanlığını çocuklarımıza  ilk önce aileler sağlamalıdır ki çocuklar da onlardan gördüklerini yapsın. Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız  toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, okuma alışkanlığı konusunda alışkanlık meydana   getirmektir"dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  kitap

  ,

  Edebiyat

  ,

  Pazar

  ,

  Okul

  ,

  alışkanlık