Ayaş'ta Ramazan hazırlıkları tamamlandı

Ayaş'ta Ramazan hazırlıkları tamamlandı
Ayaş'ta Ramazan hazırlıkları tamamlandı
ANKARA (AA) - Ayaş Belediyesi, onbir ayın sultanı Ramazan'da gerçekleştirilecek kültürel, sanatsal ve dini etkinliklerin hazırlıklarını...

ANKARA (AA) - Ayaş Belediyesi, onbir ayın sultanı Ramazan 'da gerçekleştirilecek kültürel, sanatsal ve dini etkinliklerin hazırlıklarını tamamladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Ramazan'da konserler, şiir dinletileri, geleneksel gösteri sanatları, sohbetler, çocuklara ve büyüklere yönelik etkinlik sahnelenecek. Etkinliklerin geçen yıla oranla daha kapsamlı olacağı, eğlence programlarının merkezde olduğu gibi köylerde de gerçekleştirileceği belirtildi. Gösterilerde çocuklara, pamuk şeker, Osmanlı macunu ve mısır dağıtılacağı aktarıldı.

Açıklamada görüşüne yer verilen Belediye Başkanı Bülent Taşan, Ramazan'ın ilçede huzurlu bir şekilde yaşanması için gerekli çalışmaları tamamladıklarını bildirdi.

Taşan, Ramazan programına ilişkin şunları kaydetti:

"30 gün boyunca ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği vereceğiz. Camilerimizi ve yaşlılarımızın evlerini temizleyeceğiz ve bu çalışmamızı ramazandan sonra da devam ettireceğiz. Ramazan birlik ve beraberlik ayıdır. Ramazan sabır, fedakarlık, anlayış ve merhamet ayıdır. Allah'tan herkesin orucunu sabır içerisinde tutmasını ve ibadetini huzur içerisinde yapmasını temenni ediyorum."