Aynı acıyı ikinci kez yaşamak istemiyorlar

Aynı acıyı ikinci kez yaşamak istemiyorlar
Aynı acıyı ikinci kez yaşamak istemiyorlar
- Ankara'nın Polatlı ilçesinde yaşayan Semra ve Osman Alan çiftinin, 5 yıl önce kas erimesi hastalığından hayatını kaybeden oğulları Mahmut'un acısı dinmeden 8 aylık bebekleri Zeynep de aynı hastalığa yakalandı - Anne Alan: - "Bir çocuğumu kaybettim, bunu kaybetmek istemiyorum"

ANKARA (AA) - ALİ TUNA - Polatlı ilçesinde Semra ve Osman Alan çiftinin 5 yıl önce kas erimesi hastalığından yaşamını yitiren oğullarının acısı dinmeden 8 aylık bebekleri Zeynep de aynı hastalığın pençesinde yaşam mücadelesi veriyor.

Polatlı'da tarım işçisi olarak çalışan 4 çocuk sahibi Alan çifti, 8 aylık bebekleri Zeynep'in sağlığına kavuşacağı günü dört gözle bekliyor.

Solunum cihazına bağlı yaşam savaşı veren minik Zeynep'i hayatta tutmaya çalışan aile , kızlarını sağlık koşularının iyi olduğu ortamda büyütmek istiyor.

5 yıl önce aynı hastalıktan yaşamını yitiren tek oğlu Mahmut'un acısını yüreğinde hisseden anne Alan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8 aylık bebeği Zeynep'e de kas erimesi teşhisi koyulduğunu söyledi.

Alan, tüm servetlerini ölen oğulları Mahmut'un tedavisi için harcadıklarını belirterek, eşinin haftada 1-2 gün çalışabildiğini, bunun da tedavi masraflarını karşılamaya yetmediğini anlattı.

"Kızım hasta, oğlum Mahmut 3 yaşında vefat etti, bunu kaybetmek istemiyorum" diyen Alan, "Bütün yetkililerden yardım istiyorum. Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Çocuğumun iyileşmesi için yardım bekliyorum. Bir çocuğumu kaybettim bunu kaybetmek istemiyorum" dedi.

 Polatlı'da soğan tarlasında çalışan baba Osman Alan ise kızı Zeynep'in tedavisi için çevresine borçlandığını ifade etti.

Zeynep'in dünyaya geldikten sonra Ankara'da bir hastanede Spinal Müsküler Atrofi (SMA) teşhisi konulduğunu aktaran Alan, "Polatlı Devlet Hastanesi de yüzde 98 rapor verdi. Bir an önce kızımızın iyileşmesini istiyoruz. Kızımın aylık masrafı bin 500 lirayı buluyor. Zor durumdayız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  Tarım

  ,

  vefat

  ,

  rapor