B20 Türkiye Konferansı

B20 Türkiye Konferansı
B20 Türkiye Konferansı
-MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Erdal: - "B20 Türkiye Konferansı'na Başkent olarak ev sahipliği yapılması bizim için önemli ve gurur verici. Program ile sadece Türkiye'nin değil, Ankara'nın da güzel bir tanıtımı gerçekleşti"

ANKARA (AA) -  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, "B20 Türkiye Konferansı'na Başkent olarak ev sahipliği yapılması bizim için önemli ve gurur verici. Program ile sadece Türkiye'nin değil, Ankara'nın da güzel bir tanıtımı gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Erdal, yaptığı yazılı açıklamada, B20 Türkiye Konferansı'nın, 61 ülkeden bin 100'e yakın katılımcı ile 3-5 Eylül tarihlerinde Ankara'da düzenlendiğini belirterek, konferansın uluslararası ekonomi ve iş dünyasını bir araya getiren önemli bir organizasyon olduğunu bildirdi.

Dönem başkanlığını Türkiye'nin yaptığı G20 Zirvesi öncesinde, politika yapıcılara yönelik iş dünyasının sesini en üst düzeyde toparlayan ve ekonomi sahnesinin lider isimlerinin bir araya geldiği B20 konferansının, şu ana kadar Ankara'da düzenlenmiş en büyük ekonomik organizasyon olduğuna işaret eden Erdal, şunları kaydetti:

"IMF Başkanından, dünyanın en büyük ekonomilerinin Hazine bakanlarına, merkez bankası başkanlarından, alanının en büyüğü firmaların patronlarına kadar, her kesim dünya ekonomisinin geleceği ve yol haritası üzerine her anı dolu geçen bir zirveyi tamamladı. Organizasyonda, 61 ülkeden bini aşkın katılımcıya 3 günlük bir programda Başkent olarak ev sahipliği yapılması bizim için ayrıca önemli ve gurur verici. Program ile sadece Türkiye'nin değil, Ankara'nın da güzel bir tanıtımı gerçekleşti."