"Baba Mirası" adlı film Beypazarı'nda çekiliyor

"Baba Mirası" adlı film Beypazarı'nda çekiliyor
"Baba Mirası" adlı film Beypazarı'nda çekiliyor
ANKARA (AA) - Yönetmenliğini Sefa Özçelik'in yaptığı, senaryosunu Furat Emir'in yazdığı "Baba Mirası" adlı sinema filminin...

ANKARA (AA) - Yönetmenliğini Sefa Özçelik'in yaptığı, senaryosunu Furat Emir'in yazdığı "Baba Mirası" adlı sinema filminin çekimlerine Ankara'nın Beypazarı ilçesinde başlandı.

Yönetmen Özçelik, babalarının ölümüyle yetim kalan 3 kardeşin öyküsünü konu alan filmde, çocukların birinin dermatolog, birinin turizmci, birinin de müzisyen olduğunu söyledi.

Babalarının vefat haberi ile çocukların köye döndüğünü anlatan Özçelik, "Çocuklar, babalarının defininin ardından tam şehre dönecekleri zaman , bir miras olduğunu öğreniyorlar. Bu konuda da babalarının bir vasiyeti olduğunu ve babalarının kendilerine miras bıraktığını öğreniyorlar. Bu mirası alabilmeleri için çocukların bir ay boyunca köyde kalmaları gerekiyor ve arkasından dramatik olaylar gelişiyor ve böylece film sürüyor" diye konuştu.

Özçelik, "Filmin 2016 yılı ocak ayı içinde vizyona girmesi için plan yaptık. Dizilerden ve TV ekranlarından tanıdığımız birçok sanatçı filmde rol alacak ayrıca Beypazarı halkını da filme katacağız. Bu filmde yerel ve yöresel kıyafetleri kullanacağız. Güzel bir film olacağına inancım tam" dedi.

Beypazarı'nın doğal bir plato olduğunu vurgulayan Özçelik, "Filmimizi çarşı içinde, konaklarda, kıraathanelerde ve ilçenin dar sokaklarında çekeceğiz. Bize, filmin çekiminde desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'a teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Ankara

  ,

  Belediye

  ,

  film

  ,

  zaman

  ,

  vefat

  ,

  dermatolog