BADER'in "birlik ve bareberlik" toplantısı

BADER'in "birlik ve bareberlik" toplantısı
BADER'in "birlik ve bareberlik" toplantısı
ANKARA (AA) - Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) yedincisi gerçekleştirilen birlik, beraberlik ve istişare toplantısı "Ankaralıların Birlik ve...

ANKARA (AA) - Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) yedincisi gerçekleştirilen birlik, beraberlik ve istişare toplantısı "Ankaralıların Birlik ve Beraberliğinin Büyüyen Türkiye 'ye Etkisi" ismiyle Altındağ'da gerçekleştirildi.

Ankaralı bürokratları bir araya getirmek ve kentin geleceği için yeni projeleri uygulamak için kurulan BADER'in istişare toplantıları devam ediyor. Altındağ ilçesine bağlı Siteler'de özel bir restoranda gerçekleştirilen "Ankaralıların Birlik ve Beraberliğinin Büyüyen Türkiye'ye Etkisi" isimli istişare toplantısına yaklaşık 70 kişi katıldı.

BADER Genel Başkanı Mustafa Akdoğan, yaptığı açıklamada, her düşünceden ve görüşten insana kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Ankara'daki bürokrat, siyasetçi ve adamlarını bir araya getirmek için birçok organizasyon yaptıklarını hatırlatan Akdoğan, "Bu bizim için çok önemli bir kazanımdır. Bunun da meyvelerini Ankaralı milletvekili adayların partilerin listelerinden girmeye başlamasıyla verdiğini düşünüyorum" diye konuştu.

En önemli hedeflerinin halkayı büyütmek olduğunu vurgulayan Akdoğan, "Bu organizasyona çok büyük teveccüh oluşmaya başladı. Şu anda 300-400 kişi hali hazırda BADER'e üye olmak için sıra bekliyor. Haziran'da yapılacak genel kurulumuzun ardından inşallah onların hepsini de üye yapacağız. Bununla birlikte inşallah atık salonlara sığmayarak büyük arenalarda bu toplantıları gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ise BADER'in siyasetten uzak partiler üstü bir duruş sergilediği zaman başarıya ulaşmaması için hiçbir sebep olmayacağını anlatarak, bu oluşumun Ankara'nın tüm ilçelerine yayarak büyütülmesi ve halkanın genişletilmesi gerektiğini söyledi.

BADER'in gönüllülük esasıyla faaliyetlerini yürüttüğünü ifade eden Acehan, yönetimin aslında hiçbir karşılık beklemeden bir külfeti yüklendiğini sözlerine ekledi.

Toplantıya ayrıca Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Adalet Bakanı Özel Kalem Müdürü Fahri Balcı, çeşitli kurum ve kuruluşlarında görev yapan genel müdür, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, yargı mensupları ile birçok yönetici katıldı.