Bakan Gürcan'dan "Cennet Nine"ye destek

Bakan Gürcan'dan "Cennet Nine"ye destek
Bakan Gürcan'dan "Cennet Nine"ye destek
- Yaşadığı zorluklar habere konu olan bakıma muhtaç 76 yaşındaki Cennet Uslu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan'ın talimatıyla Osmaniye'de bir huzurevine yerleştirildi

ANKARA (AA) - "Cennet Nine'nin yürek burkan mücadelesi" haberine konu olan bakıma muhtaç Cennet Uslu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan'ın talimatı üzerine Osmaniye'de bir huzurevine yerleştirildi.

Bakanlıktan, dün basında yer alan habere ilişkin yapılan açıklamada, Bakan Gürcan'ın talimatıyla Osmaniye İl Müdürlüğü yetkililerinin, haberde adı geçen 76 yaşındaki Cennet Uslu'nun ikamet adresine giderek kendisiyle görüştüğü bildirildi.

Görüşmede, Uslu'nun 5 yıl önce eşini kaybettiği, çocuklarının olmadığı, 250 lira dul/yetim yardımı aldığı, yıllık bin 500 lira ücretle kiralanan iki katlı metruk bir evin alt katında sağlıksız koşullarda komşu yardımı ile yaşamaya çalıştığının belirlendiği ifade edildi.

Uslu'nun konuşma ve görme yetilerinin iyi, sol ayak kırığı haricinde genel sağlık durumunun normal, ayak kırığının sargılı iyileşme döneminde olması nedeniyle tamamen bakıma muhtaç olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Görüşmede Uslu, öz bakım ihtiyaçlarını karşılayabilse de huzurevi veya bakım merkezlerinden kendine uygun olan bir kuruluşa yerleştirilmek istediğini beyan etmiştir. Osmaniye İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Uslu'nun durumu değerlendirilip, Osmaniye Yüksel Özden Huzurevine nakli sağlanmıştır. Ayrıca Uslu'ya uygun hizmet modellerinin sunulmasıyla ilgili de çalışma başlatılmıştır."

Sürecin, Osmaniye İl Müdürlüğü tarafından takip edileceği belirtildi.