Bakan Kılıç, Samsunspor Yönetim Kurulu'nu kabul etti

Bakan Kılıç, Samsunspor Yönetim Kurulu'nu kabul etti
Bakan Kılıç, Samsunspor Yönetim Kurulu'nu kabul etti
- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "İyi futbol seyirciyi tribüne çekiyor"

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Erkut Tutu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

PTT 1. Lig'de mücadele eden Samsunspor'un durumu hakkında yöneticilerden bilgi alan Bakan Kılıç, takımın iyiye gittiğini belirterek, "İyi bir başlangıç oldu, inşallah öyle devam eder" dedi. 

Başkan Tutu'dan Samsun'da satılan e-bilet sayısının yüzde 50 arttığı bilgisini aldığını vurgulayan Kılıç, "İyi futbol seyirciyi tribüne çekiyor. Galibiyetler olunca, başarı olunca, taraftar maçlara daha çok ilgi gösteriyor, maçları seyretmek istiyor. Kötü oynayınca da gelmiyor. Bunu Süper Lig'de de görüyorsunuz. Beşiktaş mesela Ankara'ya geldi. İstanbul'da sıkıntı yaşayan birçok takımın aksine tribünleri Ankara'da doldurabiliyor. 70 bin kişilik Atatürk Olimpiyat Stadı'na 35 bin kişi gelince tribünler boş görünüyor ama İnönü'yle karşılaştırdığın zaman demek ki dolu" diye konuştu.

Bakan Kılıç, Samsun Stadı'nın yapımının sürdüğünü hatırlatarak, "Önümüzdeki sezona da yeni statta başlarız diye düşünüyoruz. Ümitler, hem yeni statta, hem de yeni ligde, yani Süper Lig'de başlamak'' ifadelerini kullandı.

Kılıç, Samsunspor yönetimine, "Takım havaya girmişken taraftara 'maçlara gelin biletinizi, kombinenizi alın, takıma destek verin diyeceksiniz" tavsiyesinde bulundu.

Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Erkut Tutu ise kulübün içinde bulunduğu mali sıkıntıların futbolcuların da katkısıyla aşıldığını vurgulayarak, "Sizin, yanımızda olmanız, arkamızda olmanız topluma da doğru yansıdı. Umarım o hava artarak devam edecek" dedi.