Bakanlıktan şiddet mağduru K.Y.'ye destek

Bakanlıktan şiddet mağduru K.Y.'ye destek
Bakanlıktan şiddet mağduru K.Y.'ye destek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Şiddet isyanı" başlıklı haberde ismi geçen K.Y. ile iletişime geçildiğini ve vakaya müdahil olunduğunu bildirdi

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü meslek elemanlarının "Şiddet isyanı" başlıklı haberde ismi geçen K.Y ile iletişime geçtiğini ve mağdurla birlikte Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere Adliye Sarayına gittiğini açıkladı.   

Bakanlıktan,  bugün gazetelerde ve sosyal medyada "Şiddet isyanı" başlığı ile yer alan haberlere ilişkin yazılı açıklama yapıldı. 

Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün, haberde ismi geçen K.Y. ile derhal iletişime geçtiği belirtilen açıklamada, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü meslek elemanlarının mağdur ile birlikte Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmak üzere Alanya Adliye Sarayına gittiği kaydedildi. 

Bakanlığın, il müdürlüğünde görevli avukat vasıtasıyla vakaya müdahil olduğu bildirildi.

Açıklamada, "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" kapsamında hakkında koruma tedbir kararı bulunan K.Y.'nin, talebi halinde kadın konukevine alınacağı belirtilerek, bakanlığın bu sürecin takipçisi olduğu ifade edildi.