Balıkesi Lojistik Merkezi hizmete giriyor

Balıkesi Lojistik Merkezi hizmete giriyor
Balıkesi Lojistik Merkezi hizmete giriyor
ANKARA (AA) - Balıkesir'i dünyanın önemli lojistik merkezlerinden biri haline getirecek Balıkesir (Gökköy) Lojistik Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep...

ANKARA (AA) - Balıkesir'i dünyanın önemli lojistik merkezlerinden biri haline getirecek Balıkesir (Gökköy) Lojistik Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Mart'ta hizmete açılacak.

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Balıkesir'i dünyanın önemli lojistik merkezlerinden biri haline getirecek Balıkesir (Gökköy) Lojistik Merkezi tamamlandı. Balıkesir'i  Avrupa -Asya hattında önemli bir konuma yükseltecek Balıkesir (Gökköy) Lojistik Merkezi, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Mart'ta düzenlenecek toplu açılış töreniyle hizmete girecek.

Tekirdağ-Bandırma Tren-Feri Projesinin hayata geçirilmesi ile Avrupa'ya; Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu hattının işletmeye alınması ile de Asya'ya bağlanacak Balıkesir (Gökköy) Lojistik Merkezi'nden, Balıkesir ve çevresinde üretilen her türlü yük kolaylıkla sevk edilecek.

Lojistik merkezden ilk etapta otomobil, konteyner, sunta, mermer ürünleri, gıda maddesi, kaolin, elyaf ve sentetik malzeme, içecek maddeleri, kömür, askeri yükler, demir cevheri gibi sanayi ürünleri taşımaları yapılacak.