Başbakan Davutoğlu Kastamonu'da

Başbakan Davutoğlu Kastamonu'da
Başbakan Davutoğlu Kastamonu'da
- Davutoğlu, Hazreti Pir Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ni ziyaret etti ve türbenin yer aldığı külliyeden asa suyu içti - Başbakan Davutoğlu, türbe ziyaretinin ardından Kastamonu Valisi Günaydın'ı da ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili brifing aldı

KASTAMONU (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu'da, Hazreti Pir Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ni ziyaret etti ve türbenin yer aldığı külliyeden asa suyu içti.

Başbakan Davutoğlu, partisinin Kastamonu 5. Olağan İl Kongresi'nin ardından, Atatürk Spor Salonu'ndan, Hazreti Pir Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ne geçti. Türbenin yer aldığı külliyeden asa suyu içen Davutoğlu, daha sonra yürüyerek gittiği Mehmet Feyzi Efendi'nin kabristanını da ziyaret etti.

Davutoğlu, mezarlık çıkışında kendisini bekleyen vatandaşlarla sohbet etti, çocuklara hediye dağıttı. 

Başbakan Davutoğlu, daha sonra, Başbakanlığa ait otobüsle Kastamonu Valiliğine geçti.

Valilik önünde toplanan vatandaşlar tarafından karşılanan Davutoğlu, tören mangasını selamladıktan sonra Vali Şehmus Günaydın'ı ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Bu arada, Davutoğlu, Valilik binasına giriş yaptığı sırada, "Başbakanım gelebilir miyiz" diye seslenen Atatürk İlköğretim Okulundan Sefa Karaçam ve Orhan Sarıbaş isimli iki öğrenciyi içeri davet etti. Öğrencilerin, bilgisayar istediği ve Davutoğlu'nun da bilgisayar sözü verdiği öğrenildi.

Başbakan Davutoğlu'na, ziyarette, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu eşlik etti.