Başbakan Davutoğlu Kilis'te

Başbakan Davutoğlu Kilis'te
Başbakan Davutoğlu Kilis'te
- Başbakan Davutoğlu, Suriye sınırındaki Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde bulunan Dağ Hudut Karakolunda görev yapan askerlerle öğle yemeği yedi, bir askerin annesini telefonla aradı

ANKARA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu , Suriye sınırındaki Kilis'in Elbeyli İlçesi'ndeki Dağ Hudut Karakolunda askerlerle bir araya geldi.  

Davutoğlu, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Dağ Hudut Karakolunda görev yapan askerlerle öğle yemeği yedi. Yemek sırasında karşısında oturan askerin annesini arayan Davutoğlu, "Selamünaleyküm Havva Hanım ile mi görüşecektim? Ben, Başbakan Ahmet Davutoğlu. Yanımda birisi var sizin tanıdığınız, tahmin edin bakalım?" dedi.

Askerin annesine karakolda oğluyla birlikte kuru fasulye yediğini aktaran Davutoğlu, "Abdülsamet diyor ki 'Annemin kuru fasulyesi daha iyidir, oraya gidip yiyelim" diye konuştu. 

 Başbakan Davutoğlu, bu sırada telefonun hoparlörünü açarak, konuşmaları askere de dinletti. 

Askerin annesi Davutoğlu'nu evine kuru fasulye yemeye davet ederek, "Buyurun gelin, başımızın üstünde yeriniz var" ifadesini kullandı.

Davutoğlu da "Önce Allah rahmet eylesin eşinizi kaybetmişsiniz. Ama maşallah yiğit bir evladınız var, babasının yerinde. Biz de kendisinden çok memnunuz" sözlerine yer verdi. 

Anne Havva Hanım da "Allah hepimize uzun ömürler versin, çok memnunum evladımdan" dedi. 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Ankara

  ,

  Ahmet Davutoğlu

  ,

  Yemek