Başbakan Davutoğlu Konya'da

Başbakan Davutoğlu Konya'da
Başbakan Davutoğlu Konya'da
- Mevlana Türbesi'ni ziyaret eden Davutoğlu'nun, ziyarette karşılaştığı yaşlı bir kadın ve torunuyla sohbetinde ilginç diyaloglar yaşandı - "Benim babaannem sağ olsa da şimdi ayaklarını yıkasam" diyen Davutoğlu, Nedim Kaymak'tan babaannesi Güler Kaymak'a saygıda kusur etmemesini isterken, "Dediğim gibi ayaklarını yıkayacaksınız, ellerini her gün öpeceksin" dedi

KONYA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu , Mevlana Türbesi'ni ziyaret etti.

Uluslararası Tarım Fuarı'nın açılışı vesilesiyle Konya'da bulanan Başbakan Davutoğlu, TÜMOSAN Fabrikasını ziyaretinin ardından, kent merkezinde yer alan Mevlana Türbesi'ne geçti.

Davutoğlu, türbe önünde, karşılaştığı Güler Kaymak ve torunu Nedim Kaymak ile sohbet etti. Yürümekte zorluk çektiği gözlenen Güler Kaymak'a, gideceği yere arabayla gönderme teklifinde bulunan Davutoğlu, arabası olduğunu söyleyen torun Nedim Kaymak'a da tavsiyelerde bulundu.

Nedim Kaymak'a, "Aferin, tebrik ediyorum. Benim babaannem sağ olsa da şimdi ayaklarını yıkasam" diyen Davutoğlu, "Hiç saygıda kusur etme. Dediğim gibi ayaklarını yıkayacaksınız, ellerini her gün öpeceksin" ifadesini kullandı.

Yaşlılar Haftası içinde olduklarına işaret eden Davutoğlu, Güler Kaymak'ın yaşadığı sağlık sorunlarını dile getirmesi üzerine, "Hayırlı evlat, torun olunca onlar aşılır" diye konuştu. 

Başbakan Davutoğlu daha sonra Mevlana Türbesi'ni ziyaret ederek, dua okudu. 

Davutoğlu, türbeden ayrılırken kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıttı.