Başbakan Davutoğlu Konya'da

Başbakan Davutoğlu Konya'da
Başbakan Davutoğlu Konya'da
- Davutoğlu: (1) - "Sizlerin 7 Haziran'da başınızı öne eğmenizi isteyenler oldu ama siz bir davaya gönül vermiştiniz, bir ülküye baş koymuştunuz. Bu günleri bize gösteren Rabbimize hamd-ü senalar olsun" - "Coşkunuzu anlıyorum, heyecanınıza katılıyorum ama AK Parti seçmenleri her zaman vakurdur, ağırbaşlıdır, sakindir ve her zaman kararlıdır. Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşlerinizle kucaklaşacaksınız. Hiçbir provokasyona, hiçbir tahrike kapılmayacaksınız" - "Bu gece bir sevgi tohumu ekme gecesidir. Bu memleket, ülke tertemiz bir topraktır, bu millet tertemiz bir millettir ve Konya tertemiz bir belde, şehirdir. Biz bu tertemiz tarlaya ancak sevgi tohumu ekeriz"

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sizlerin 7 Haziran'da başınızı öne eğmenizi isteyenler oldu ama siz bir davaya gönül vermiştiniz, bir ülküye baş koymuştunuz. Bu günleri bize gösteren Rabbimize hamd-ü senalar olsun. AK Parti seçmenleri her zaman vakurdur, ağırbaşlıdır, sakindir ve her zaman kararlıdır. Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşlerinizle kucaklaşacaksınız. Hiçbir provokasyona, hiçbir tahrike kapılmayacaksınız" dedi.

Davutoğlu, Mevlana Meydanı'nda parti otobüsünden vatandaşlara seslendi.

Alanı dolduranları "Selamların en güzeli Allah'ın selamı sizin, ülkemizin ve milletimizin üzerine olsun" diye selamlayan Başbakan Davutoğlu, Hazreti Mevlana'nın "Şu tertemiz tarlaya, sevgiden başka tohum ekmeyiz biz" sözlerini hatırlattı.

Hazreti Mevlana'nın huzurundan tüm vatandaşlara seslendiğini ifade eden Davutoğlu, "Bu gece bir sevgi tohumu ekme gecesidir. Bu memleket, ülke tertemiz bir topraktır, bu millet tertemiz bir millettir ve Konya tertemiz bir belde, şehirdir. Biz bu tertemiz tarlaya ancak sevgi tohumu ekeriz" diye konuştu.

Alandakilerin yoğun sevgi gösterileri üzerine Davutoğlu, gösterilen coşku ve heyecanın kendilerine büyük güç verdiğini söyledi. 

Başbakan Davutoğlu, alandakilerin soğuk havaya rağmen kendilerini uzunca süredir beklediğini belirterek, "Ama biz nihai neticeyi almadan huzurunuza ve milletimizin huzuruna çıkmak istemedik. Biz erken sevinenlerden değiliz, biz son anda hayır dileyenlerdeniz" ifadelerini kullandı.

Kalabalığın, "Dik dur eğilme Konya seninle" sloganları üzerine Başbakan Davutoğlu, "Toros Dağları'nın eğilmesi ne kadar muhal ise bizim de herhangi bir güçlük karşısında eğilmemiz o kadar imkansızdır. Konya, Türkiye arkamızdaysa her zaman dimdik, her zaman vakur olacağız" karşılığını verdi.

Başbakan Davutoğlu, siyasi mesajlarını Ankara'daki konuşmasında vereceğini dile getirerek şunları kaydetti:

"Burada üç mesajı sizlerle paylaşmak istiyorum. Birincisi, ülkemizin her köşesindeki gönüldaşlarıma, dava arkadaşlarıma, kardeşlerime, AK Parti'ye oy veren seçmenlerime sesleniyorum, sizlerin 7 Haziran'da başınızı öne eğmenizi isteyenler oldu ama siz bir davaya gönül vermiştiniz, bir ülküye baş koymuştunuz, bugünleri bize gösteren Rabbimize hamd-ü senalar olsun. Coşkunuzu anlıyorum, heyecanınıza katılıyorum ama AK Parti seçmenleri her zaman vakurdur, ağırbaşlıdır, sakindir ve kararlıdır. Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşlerinizle kucaklaşacaksınız. Hiçbir provokasyona, tahrike kapılmayacaksınız."

(Sürecek)