Başbakan Davutoğlu Konya'da

Başbakan Davutoğlu Konya'da
Başbakan Davutoğlu Konya'da
- Davutoğlu: (2) - "İkinci mesajım, belki bugün AK Parti'ye oy vermemiş ama inşallah ileride oy verecek olan değerli vatandaşlarımıza; sakın hiç kimse yenilgi psikolojisine kapılmasın. Bugün yenilen yoktur, bugün kazanan vardır. O da milletimiz, cumhuriyetimiz ve demokrasimizdir" - "Bizde zafer sarhoşluğu yoktur, bizde dur durak yoktur, bu geceden itibaren bütün AK Parti kadroları, her zamankinden daha diri, her zamankinden daha vakur şekilde yollarına devam edecek."

KONYA (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İkinci mesajım, bugün AK Parti'ye oy vermemiş ama inşallah ileride oy verecek değerli vatandaşlarımıza; sakın hiç kimse yenilgi psikolojisine kapılmasın. Bugün yenilen yoktur, bugün kazanan vardır. O da milletimiz, cumhuriyetimiz ve demokrasimizdir" dedi.

Davutoğlu, Mevlana Meydanı'nda parti otobüsünün üzerinden kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

Allah'tan başka muzaffer olanın bulunmadığını, zaferin ancak Allah'a ve Allah'ın nasip ettiği millete ait olduğunu ifade eden Davutoğlu, "Bizde zafer sarhoşluğu yoktur, bizde dur durak yoktur, bu geceden itibaren bütün AK Parti kadroları, her zamankinden daha diri, her zamankinden daha vakur şekilde yollarına devam edecek" diye konuştu.

Bütün AK Parti kadrolarının tertemiz tarlalara sevgi ekmeye geldiğini dile getiren Davutoğlu, "Sevginizi 78 milyona gösteriniz, bugün rakip yok, hasım yok. Bugün hele hele bu topraklarda düşman yok, sadece muhabbet erleri var, sadece sevgi erenleri var. İkinci mesajım, belki bugün AK Parti'ye oy vermemiş ama inşallah ileride oy verecek olan değerli vatandaşlarımıza; sakın hiç kimse yenilgi psikolojisine kapılmasın. Bugün yenilen yoktur, bugün kazanan vardır. O da milletimiz, cumhuriyetimiz ve demokrasimizdir" dedi.

- "Konya'ya minnet borçluyum, size şükür borçluyum"

Davutoğlu, kendilerine oy versin veya vermesin herkese kalplerini açmaya, herkesin gönlüne girmeye ve her vatandaşla yeni Türkiye'yi inşa etmeye geldiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Konyalılar, üçüncü mesajım size; Konya, bu topraklardaki ilk başkentimiz, bu toprakların manevi mimarlarının diyarı, Hazreti Mevlana'nın diyarı. İşte Konya, senin bağrından çıkan bu evladın sana söz veriyor ki ancak ve ancak sevgi tohumu ekeceğiz. Konya'dan bütün bir milletime Hazreti Mevlana'nın sevgi tohumu ekmeye geldiğimi söylüyorum. Aziz Konyalılar; her zaman yanımızda oldunuz, her zaman beraber olduk, her zaman bizi kucakladınız. Hiçbir zaman, en zor günde bile yeise kapılmadınız, karamsarlığa kapılmadınız. Size minnet borçluyum, size şükür borçluyum, size teşekkür borçluyum. Allah sizden razı olsun."

Konyalıların bugün tarihi bir rekora imza attığını ifade eden Davutoğlu, bütün Konya'ya teşekkür etti.

Davutoğlu, tek niyazının her zaman vatandaşların huzuruna bugünkü gibi ak bir şekilde çıkmak olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Tek duam var; Allah utandırmasın, Allah bizleri sizin huzurunuza ve kendi huzuruna hiçbir zaman nefret, öfke ve kinle gelenlerden eylemesin. Sevgi, muhabbet ve vakarla gelenlerden eylesin. Allah zaferimizi, milletimizin zaferini mübarek eylesin. Demokrasi zaferimiz mübarek olsun. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin, birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Allah, 78 milyonun huzuru için gece gündüz çalışacak kudreti bize nasip etsin. Her birinin gönlüne girmek için şefkati, merhameti bize nasip etsin."

- Vatandaşlardan sevgi gösterisi

Başbakan Davutoğlu, Mevlana Meydanı'na vatandaşların yoğun ilgisi arasında geldi. Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile yol boyunca kendisine sevgi gösterilerinde bulunanları, parti otobüsünden selamladı. Davutoğlu'nun Mevlana Meydanı'ndaki konuşmasının ardından havai fişek gösterisi düzenlendi.

(Bitti)