Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

Başbakan Yardımcısı Akdoğan:
Başbakan Yardımcısı Akdoğan:
-"Her seçimden sonra balkon konuşması diye bir şeyi literatüre biz koyduk. Muzaffer komutan edasıyla konuşmalar yapmadık, balkona çıktık, 'Her bir vatandaşımız bizim kardeşimizdir, hepinizi kucaklayacağız' dedik. Onlar kaybolup gittiler ve hiç utanmıyorlar, 10 seçim kaybediyorlar hala partilerinin başındalar" -"Tayyip Erdoğan dik durdu, siz de onun arkasında durdunuz. O vesayetçi darbecilerin, 'Muhtar yaptırmayız' sözüyle bugünkü paralelin kuyruğuna takılmış HDP'nin 'Başkan yaptırmayız' lafı aynıdır" - "Küskün, dargın bırakmayacağız. Tek bir insan bile dışarıda bırakmayacak şekilde kucağımızı açacağız. Bu seçimde başarılı olmaya, güçlü bir şekilde iktidar olmaya mecburuz"

KARABÜK (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Her seçimden sonra balkon konuşması diye bir şeyi literatüre biz koyduk. Muzaffer komutan edasıyla konuşmalar yapmadık, balkona çıktık, 'Her bir vatandaşımız bizim kardeşimizdir, hepinizi kucaklayacağız' dedik. Onlar kaybolup gittiler ve hiç utanmıyorlar, 10 seçim kaybediyorlar hala partilerinin başındalar" dedi.

Akdoğan, Karabük Kültür Merkezi'nde, AK Parti İl Teşkilatınca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasında, önemli bir seçime gidildiğini, 7 Haziran'da yapılacak seçim sonuçlarının ülkenin kaderini etkileyeceğini söyledi. 

Yeni Türkiye'de vesayetçi odaklara yer verilmemesi gerektiğine işaret eden Akdoğan, AK Parti'nin milletin partisi olduğunu, bu yüzden partilerine yapılan saldırılar karşısında, milletin emanetini korumak için bir mücadele ortaya koyduklarını dile getirdi.

AK Parti'nin milletin emanetine, milletin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a sahip çıktığını vurgulayan Akdoğan, "Tayyip Erdoğan dik durdu, siz de onun arkasında durdunuz. O vesayetçi darbecilerin, 'Muhtar yaptırmayız' sözüyle bugünkü paralelin kuyruğuna takılmış HDP'nin 'Başkan yaptırmayız' lafı aynıdır" ifadesini kullandı.

- "Küskün, dargın bırakmayacağız"

Yerel seçimde de birçok siyasi partinin AK Partiye karşı ittifak yaptığını ancak başarılı olamadığını hatırlatan Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu bir kaybet, kaybet koalisyonu. Yani 10-15 partinin yan yana gelmesi bir şey ifade etmiyor. 'Şimdi bir HDP var, bunu alalım, bunu biraz maşa olarak kullanalım. Bu barajı geçerse ona ödünç oy verelim, böylece AK Parti'yi engelleriz.' Onlar da çok meraklı, ortalığa atıldılar. 'Bizi kullanın, ancak biz engelleriz, Tayyip Erdoğan'ı başkan yaptırmayız, AK Parti'yi iktidar yaptırmayız.' Kim o kullanacaklar? Senin varlığına karşı olanlar, seni kapatan zihniyet, Çözüm Süreci'ne karşı olan zihniyet. Hiçbir değer gözetmeden ortalığa atıldılar ve bir işbirliği geliştiriyorlar. Ama onlara oy verenler bunu içine sindiremeyecek" diye konuştu.

AK Parti güçlü bir şekilde iktidarını korursa güven ve istikrarın süreceğini belirten Akdoğan, bu şekilde Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşabileceğini ve yeni anayasanın yapılabileceğini aktardı.

Yalçın Akdoğan, "Küskün, dargın bırakmayacağız. Tek bir insan bile dışarıda bırakmayacak şekilde kucağımızı açacağız. Bu seçimde başarılı olmaya, güçlü bir şekilde iktidar olmaya mecburuz" dedi. 

AK Parti'nin tüm dünyadaki mazlumlara yardım ettiğine işaret eden Akdoğan, ahlaklı bir duruş sergilediklerini, diklenmediklerini ama dik durduklarını söyledi. 

- "Muzaffer komutan edasıyla konuşmalar yapmadık"

Akdoğan, CHP 'yi biraz kazıyınca altından HDP, HDP'yi biraz kazıyınca altından CHP zihniyetinin çıktığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Koalisyonu hedefleyen anlayış, Türkiye'yi 50 yıl geriye götürür. Bunun bilincinde olarak çok çalışmamız, çaba göstermemiz gerekiyor. Bunlar nasıl bir ittifak kurduysa biz de milletle ittifak yapacağız. Milletle kucaklaşacağız ve ona göre çalışacağız. Bugün Türkiye'nin en büyük milliyetçi partisi AK Parti'dir hem sayı hem de anlayış olarak. Şu anda milli piyade tüfeğimizi yapıyoruz. İnşallah savaş uçağımızı yapacağız. Bunlar büyük düşünmekle oluyor, vizyon sahibi olmakla oluyor, dert edinmekle oluyor. Bu gidişatın ivme kazanarak devam etmesi gerekiyor. Ötekisi olmayan bir Türkiye, kimsenin dışlanmadığı, herksin bu vatanın öz evladı olarak muamele gördüğü bir Türkiye, bunu hep birlikte gerçekleştirmek zorundayız.

Her seçimden sonra balkon konuşması diye bir şeyi literatüre biz koyduk. Muzaffer komutan edasıyla konuşmalar yapmadık, balkona çıktık, 'Her bir vatandaşımız bizim kardeşimizdir, canımız ciğerimizdir, verdiğiniz mesajı aldık, hepinizi kucaklayacağız' dedik. Anlamaya çalıştık. Onlar ya kaybolup gittiler ve hiç utanmıyorlar, 10 seçim kaybediyorlar hala partilerinin başındalar."

Toplantıya Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti bölge milletvekili adaylarıyla çok sayıda partili katıldı.