Başbakan Yardımcısı Akdoğan:

Başbakan Yardımcısı Akdoğan:
Başbakan Yardımcısı Akdoğan:
- "CHP'liler rahatsız oluyor. 'Atatürk büstünü yıkan, Türk bayrağını yakan bu terör örgütünün vesayeti altındaki bu adamlarla niye böyle bir işbirliğine giriyoruz, niye barajı geçsin diye uğraşıyoruz' diye" - "Bir senaryo devreye konuldu. Amaç, vesayet odakları yeniden bir vesayet düzeni kursunlar. Siyaset kurumu etkisiz olsun, istedikleri gibi yönetebilsinler, PKK da hedeflerini gerçekleştirebilsin. Çıkıp Batı'ya desin ki (Bak ben bu kadar oy aldım, bütün bölge beni destekliyor, ben burada özerklik ilan ediyorum)"

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan,  CHP 'lilerin, " Atatürk büstünü yıkan, Türk bayrağını yakan bu terör örgütünün vesayeti altındaki bu adamlarla niye böyle bir işbirliğine giriyoruz, niye barajı geçsin diye uğraşıyoruz?" diyerek rahatsızlıklarını dile getirdiklerini bildirdi. 

Akdoğan, Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezinde, Karadenizliler Kültür ve Yardımlaşma Derneğince (KAR-DER) düzenlenen programdaki konuşmasında, seçimlere iki gün kaldığını, Türkiye'nin mukadderatı açısından 7 Haziran'ın çok büyük önem taşıdığını söyledi.

Eski Türkiye'ye dönmek isteyenlerle yeni Türkiye'yi kurmak isteyenler arasında büyük bir mücadele yaşandığını belirten Akdoğan, eski Türkiye'yi herkesin yaşadığını dile getirdi.

Akdoğan, AK Parti iktidara geldiğinde karalama kampanyalarının yapıldığını, fiili müdahalelerin gerçekleştirildiğini, bunların hiçbirinin tutmadığını şimdi ise seçimlerde yeni bir senaryo ile ortaya çıkıldığını ifade etti.

Eski Türkiye'ye dönmek isteyenlerin HDP'nin ipine sarıldıklarını ve HDP'yi parti olarak seçime soktuklarını dile getiren Akdoğan, şöyle devam etti:

"Diyorlar ki 'Bu, barajı geçerse hükümet kurmak zorlaşır, AK Parti'yi deviririz. Barajı geçmezse zaten tehdit savuruyorlar, ortalık karışır, geçerse hükümet kurulamaz yine ortalık karışır'. Bu kaos planıdır, kriz planıdır. Böyle bir senaryo devreye konuldu. Burada amaç, vesayet odakları yeniden bir vesayet düzeni kursunlar. Siyaset kurumu etkisiz olsun, istedikleri gibi yönetebilsinler, PKK da hedeflerini gerçekleştirebilsin. Çıkıp Batı'ya desin ki (Bak ben bu kadar oy aldım, bütün bölge beni destekliyor, ben burada özerklik ilan ediyorum. PKK'nın kantonlaşma amacı var. Burada Türkiye'nin aleyhine bir oyun oynanıyor.)" 

Akdoğan, seçimlerde AK Parti'nin başarısız olması için bütün partilerin bir araya getirildiğini, en altından bir işbirliğinin hissettirilmeden yapıldığını ama milletin bunu anladığını belirtti.

- "Pazar günü bu oyun bozulacak"

MHP 'lilerin, "Biz niye HDP'nin değirmenine su taşıyoruz?" diye rahatsız olduklarını belirten Akdoğan, "CHP'liler rahatsız oluyor. 'Atatürk büstünü yıkan, Türk bayrağını yakan bu terör örgütünün vesayeti altındaki bu adamlarla niye böyle bir işbirliğine giriyoruz, niye barajı geçsin diye uğraşıyoruz' diye. Bu oyunu milletin bozması gerekiyor inşallah Pazar günü bu oyun bozulacak. Onlar kiminle ittifak yaparlarsa yapsınlar hepsi bir araya gelsin bize milletin ittifakı yeter" diye konuştu. 

Yalçın Akdoğan, AK Parti varsa terörün son bulacağını, Çözüm Süreci'nin başarıyla sürdürüleceğini bunun için de bir çabanın ortaya konulması gerektiğini vurguladı.

Terör örgütünün vesayetinde bir yapının bulunduğuna dikkati çeken Akdoğan, "Kandil'de elinde silahı olan adamın sözü geçiyor ama bir taraftan medya patronları, sermaye ağaları birilerini parlatıyor, makyaj yaptırıyor. Batı'da şirinlik taslıyorlar Doğu'da insanları tehdit ediyorlar. Bu bir mücadele, bu mücadeleyi biz veriyoruz. Biz Kürtleri de onların insafına terk etmeyeceğiz. Oradaki vatandaşlarımıza da sahip çıkacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, seçim güvenliğine de değinerek, son iki günün sükunet içerisinde geçmesinin önem taşıdığını, milletin iradesine saygı duyulması gerektiğini sözlerine ekledi.