Başkan Duruay, şehit anneleriyle bir araya geldi

Başkan Duruay, şehit anneleriyle bir araya geldi
Başkan Duruay, şehit anneleriyle bir araya geldi
- Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ile Anneler Günü dolayısıyla kahvaltıda buluşan şehit anneleri için Mogan Gölü'nde tekne turu düzenlendi

ANKARA  (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Anneler Günü dolayısıyla şehit anneleriyle kahvaltıda bir araya geldi. 

Sahil çay bahçesindeki kahvaltıya katılan Duruay ve eşi Hatice Duruay, şehit annelerine gül ve çeşitli hediyeler verdi. Duruay, annelerle yakından ilgilenerek sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.

Duruay, yaptığı konuşmada, annelerin hayatta karşılıksız seven tek varlık olduğunu söyleyerek, "Yüreğinde evlat acısı taşıyan şehit annelerinin Anneler Gününü tebrik ediyorum" dedi.

Annelerin tek bir günle sınırlı kalmadan her zaman hatırlanılması gerektiğini belirten Duruay, "Annelerimiz, bize sevgiyi ve sevmeyi öğretendir. Onlar bütün olumsuzluklara rağmen, mücadeleyi elden bırakmayan güç kaynağımızdır. Bu yüzdendir ki yüce dinimiz İslamiyet, annelerimize 'analarınıza öf bile dememeyi' emretmiştir" ifadesini kullandı.

Çocuklar ise belediyenin Anneler Günü dolayısıyla Mogan Gölü kenarına kurduğu oyun parkında eğlendi.  Anneler için de Mogan Gölü'nde tekne turu düzenlendi.