Başkent EDAŞ seçime hazır

Başkent EDAŞ seçime hazır
Başkent EDAŞ seçime hazır
ANKARA (AA) - Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) 1 Kasım milletvekili genel seçimi öncesi ve esnasında sürdürülebilir enerji sağlamak adına...

ANKARA (AA) - Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ) 1 Kasım milletvekili genel seçimi öncesi ve esnasında sürdürülebilir enerji sağlamak adına elektrik şebekesi ile ilgili gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.

Başkent EDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, seçimlerde ve sonrasında enerji arzında herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirlerin Yüksek Seçim Kurulu ve valilikler başta olmak üzere ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon sağlanarak azami ölçüde alındığı kaydedildi. 

Seçim tarihinde sorumluluk kapsamındaki illerde programlı enerji kesintisinin yapılmayacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bunun yanında bölgelerin enerji sürekliliğini sağlamak adına alternatif enerji besleme planları yapıldı. Olası arızalara karşın, YSK ile koordinasyon sağlanarak, en hızlı müdahale imkanı sağlamak adına kritik bölgelerde 24 saat nöbetçi ekipler görevlendirildi. YSK tarafından belirlenen oy sayımı yapılacak merkezlerin jeneratör ihtiyaçlarına katkıda bulunuldu. Ayrıca, sokak ve cadde aydınlatmalarına kapsamlı bakım yapılarak tüm aydınlatmalar yanar hale getirildi. Elektrik dağıtım şebekesine ilişkin her türlü konuda ALO 186 Çağrı Merkezi kanalıyla bildirimde bulunulabilecek."