Başkentli dağcılar, Ankara'nın en yüksek zirvesine tırmandı

Başkentli dağcılar, Ankara'nın en yüksek zirvesine tırmandı
Başkentli dağcılar, Ankara'nın en yüksek zirvesine tırmandı
- Genç yaşta hayatını kaybeden dağcı Emre Yatar anısına bu yıl 6'ncısı düzenlenen yürüyüşe 10 kulüpten yaklaşık 200 kişi katıldı

ANKARA (AA) - Genç yaşta hayatını kaybeden dağcı Emre Yatar, başkentli doğaseverler tarafından Ankara'nın en yüksek zirvesi Emeklidede Tepesi'nde anıldı. 

Ankara Doğa Kulübü (ADOG) tarafından 2009'da trafik kazasında hayatını kaybeden kulüp üyesi Emre Yatar anısına organize edilen zirve yürüyüşüne 10 kulüpten yaklaşık 200 dağcı ve doğasever katıldı. 

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen "ADOG Tüm Gruplarla Geleneksel Emre Yatar Yürüyüşü" kapsamında Kızılcahamam şehitler anıtında bir araya gelen kulüp üyeleri, burada şehitler anısına saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Kızılcahamam'daki Eğerlibaşköy Yaylası'na hareket eden başkentli doğaseverler, belirlenen rotayı takip ederek Emeklidede Tepesi'nin zirvesine ulaştı.

Ankara'nın en yüksek noktası olan 2 bin 79 metre yüksekliğindeki Emeklidede Tepesi'nde bir araya gelenler, bir kez daha Emre Yatar'ı andı. Etkinliğe katılan gruplar, dönüş için değişik rotalar kullanarak yürüyüşlerini tamamladı. 

ADOG Başkanı Salim Erdal, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, genç yaşta hayatını kaybeden Emre Yatar'ın çok sevilen bir dağcı olduğunu belirterek "Giden geri gelmiyor ama biz her yıl doğa severlerle Emre'yi anıyoruz" dedi. 

Erdal, etkinliğin genç yaşta hayatını kaybeden bir dağcıyı anmanın yanı sıra başkentteki doğa gruplarını yılda bir kez de olsa bir araya getiren yegane ortak buluşma olduğunu da kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  doğa

  ,

  genç

  ,

  Kulüp