Başkentte bazı ilçelerde su tüketim bedellerine eski tarife uygulanacak

Başkentte bazı ilçelerde su tüketim bedellerine eski tarife uygulanacak
Başkentte bazı ilçelerde su tüketim bedellerine eski tarife uygulanacak
- Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, büyükşehir belediye sınırlarına 30 Mart yerel seçimlerden sonra katılan ilçelerdeki su tüketim bedellerinin 1 yıl süreyle eski tarife üzerinden alınması kararlaştırıldı - Eğitim kurumlarının C plakalı servis aracı tahsis edebilmelerine imkan tanındı

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediye  Meclisi toplantısında, büyükşehir belediye sınırlarına 30 Mart yerel seçimlerden sonra katılan ilçelerdeki su tüketim bedellerinin 1 yıl süreyle eski tarife üzerinden alınması kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Meclisi toplantısında alınan kararlara ilişkin bilgilere yer verildi. 

Meclis toplantısında su, atık su ve abonelik bedelleri, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren ASKİ faturalandırma sistemine geçilen ilçelerde bazı sorunların yaşandığı belirtilerek, yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek ve ASKİ'nin sistemlerini yeniden düzenleyebilmesine imkan sağlamak amacıyla 2015 yılı sonuna kadar eski tarifelere dönülmesi isteği oy birliğiyle kabul edildi.

Buna göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarına 30 Mart yerel seçimlerinden sonra bağlanan ilçelerde, su tüketim bedelleri, 1 yıl süreyle ilçe belediyelerinin uyguladığı su tarifeleri ve abonelik bedelleri üzerinden alınmaya devam edecek.  

Toplantıda, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Özel Servis Araçları Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik de oy birliği ile kabul edildi.           

Daha önce kurumsal araçlarıyla öğrencilerini taşıyabilen özel eğitim kurumlarının, yönetmelik maddesinin iptal edilmesiyle servis ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiği ifade edilerek, bu amaçla eğitim kurumlarına C plakalı araç tahsis edilebilmesi için değişikliğe gerek duyulduğu belirtildi. 

Kabul edilen karar doğrultusunda, bundan sonra eğitim kurumları C plakalı servis aracı tahsis edebilecek.