Başkentte hırsızlık operasyonu

Başkentte hırsızlık operasyonu
Başkentte hırsızlık operasyonu
-Ankara'da 26 evden hırsızlık yaptıkları belirlenen 3 kişi yakalandı

ANKARA (AA) - Başkentte 26 evden hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Keçiören Etlik'te 10 Ocak'ta yolcu minibüsünde silahla adam yaralama olayına karıştığı belirtilen T.Ü'yü, 3 gün önce saklandığı evde, hırsızlık zanlıları İ.H.E ve A.Y.S. ile yakaladı. 

Soruşturmayı derinleştiren Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bu kişilerin Yenimahalle ve Keçiören'de 26 evden hırsızlık yaptıklarını, gasp ve silahla adam yaralama olaylarına karıştıklarını belirledi. 

Zanlıların üst ve ev aramalarında, bir Glock tabanca ile 2 silah bunlara ait şarjör, çok sayıda fişek, suç aletleri ile çalıntı olduğu belirtilen 12 çeyrek altın, 4 bilezik, bir miktar ziynet eşyası, 4 dizüstü bilgisayar, 1 televizyon ele geçirildi. 

Uyuşturucu madde de kullandıkları tespit edilen zanlıların, günde 2 eve hırsızlık için girdikleri belirlendi. Zanlıların ifadelerinde ziynet eşyalarını kuyumculara sattıklarını, silahları ise koleksiyon yaptıklarını söyledikleri kaydedildi. 

Bir apartmanın girişinde kaydedilen görüntülerde bir zanlının diğer şüpheliye içtiği sigara izmaritini yerden alarak cebine koymasını söylediği görülüyor.

Zanlılar, Emniyet'teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.