Basketbol: ULEB Avrupa Kupası

Basketbol: ULEB Avrupa Kupası
Basketbol: ULEB Avrupa Kupası
- Neptunas: 83 - Pınar Karşıyaka: 90 - Pınar Karşıyaka kupanın son 16 turunda Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımıyla eşleşti

ANKARA (AA) - Basketbolda, ULEB Avrupa Kupası M Grubu'nda Pınar Karşıyaka , deplasmanda Litvanya'nın Neptunas takımını 90-83 yenerek, grubunu lider bitirdi.

Klaipeda kentindeki karşılaşmada ilk periyodu ev sahibi ekip 24-22 önde geçerken, devreye Pınar Karşıyaka, 44-40 üstün girdi. Üçüncü çeyrekte de üstünlüğünü sürdüren ve bu periyodu 64-63 önde geçen Türk temsilcisi, maçtan da 90-83 galip ayrıldı.

Pınar Karşıyaka bu sonuçla grupta oynadığı 6 maçtan da galip ayrılmayı başardı. Türk ekibi kupanın son 16 turunda yine Litvanya ekibi Lietuvos Rytas takımıyla eşleşti. Pınar Karşıyaka-Lietuvos Rytas eşleşmesinin ilk maçı Mart ayının ilk haftasında Litvanya'da, rövanş karşılaşması ise 1 hafta sonra İzmir 'de oynanacak.

Karşılaşmada ev sahibi ekipten Gailius 23 sayı üreterek, maçın en skorer ismi oldu. Pınar Karşıyaka'da ise Palacious 19 sayıyla takımının en skorer ismi olarak dikkati çekti.