Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Türk Telekom Başantrenörü Sunter: "Bu kadar çok top kaybı yaşarsanız yenilgi kaçınılmaz olur" - Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: "Şu andan itibaren Avrupa Kupası maçını düşünmeye başladık"

ANKARA (AA) - Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter, Türkiye Basketbol Ligi'nde 83-66 kaybettikleri Pınar Karşıyaka maçına ilişkin "Bu kadar çok top kaybı yaşarsanız yenilgi kaçınılmaz olur" dedi. 

Sunter, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Carter gibi skorer bir oyuncudan yoksun olup bu kadar da çok top kaybı yaşarsanız yenilgi kaçınılmaz olur. Avrupa 'da büyük başarı yakalayan Pınar Karşıyaka takımını kutluyorum ve başarılar diliyorum" diye konuştu.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca ise şu andan itibaren ULEB Avrupa Kupası maçını düşünmeye başladıklarını söyledi. 

"Maçtan önce kafamız Avrupa Kupası karşılaşmasındaydı" diyen Sarıca, "Konsantrasyon ve motivasyon olarak maçın başında zorlansak da ilerleyen dakikalarda oyuncularım karşılaşmaya ağırlığını koydular. Çok önemli bir rakipten galibiyet aldık. Güçlü rakiplerimizi yenen Türk Telekom gibi ligin önemli takımlarından biri karşısında galip geldiğimiz için mutluyuz. Şu andan itibaren Avrupa Kupası maçını düşünmeye başladık" ifadelerini kullandı.