Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Özmeriç: "Hayatta kalma mücadelesi verdik" - Pınar Karşıyaka Başantrenörü Sarıca: "Kıran kırana zevkli bir mücadele oldu"

ANKARA (AA) - Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Hasan Özmeriç, Pınar Karşıyaka karşısında galip geldikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Özmeriç, Türkiye Basketbol Ligi'nin 29. haftasında sahalarında 94-92 galip geldikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Pınar Karşıyaka'nın çok iyi bir takım olduğunu ancak kendilerinin de bu maçta "hayatta kalma" mücadelesi verdiklerini dile getirdi. 

Karşılaşmaya geride başladıklarını, daha sonra iyi bir dönüş yaptıklarını ifade eden Özmeriç, "Çok keyifli bir maç oldu. Ligde kalmamız için gelecek hafta son bir maçımız daha var. Galatasaray Liv Hospital karşısında galip gelmek için elimizden geleni yapıp, ligde kalmaya gayret göstereceğiz. Pınar Karşıyaka'ya play-off'ta başarılar diliyorum" diye konuştu.

Başkent ekibinin oyuncularından Polat Kaya da taraftarların çok güzel bir maç izlediğini kaydetti ve haftaya, deplasmanda Galatasaray Liv Hospital karşısında galip gelerek ligde kalacaklarını söyledi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca ise karşılaşmada "kıran kırana" zevkli bir mücadele olduğunu belirtti. 

Pınar Karşıyakalı oyuncu Barış Hersek de 2. yarıda basit top kayıpları ve rakibin iyi hücumuyla geriye düştüklerini dile getirdi. Defanstaki hatalı oyunlarının maçı kaybetmelerine neden olduğunu belirten Barış Hersek, Rönesans TED Ankara Kolejliler'i tebrik etti.