Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Özmeriç: "Hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık" - Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Bulkaz: "Tam hazır olmadan deplasmanda Rönesans TED Ankara Kolejliler'i yenmek büyük avantaj"

ANKARA (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nde Muratbey Uşak Sportif'e 92-86 yenilen Rönesans TED Ankara Kolejliler'in başantrenörü Hasan Özmeriç, sahalarında beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Özmeriç, sahasında 92 sayıya engel olamayan bir takımın kazanma şansının bulunmadığını belirtti.

Özmeriç, son periyotta rakiplerinin 34 sayı bulduğuna dikkati çekerek, "Savunma konsantrasyonu çok kötüydü. Hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Maçın başında oyunun kontrolünü alıyor gibi gözüksek de rakip hep takip etti. Maçı bir türlü koparamadık. İkinci maçımızda önemli mağlubiyet alık. Bunu telafi etmek elimizde. Bundan sonraki maçlara daha iyi hazırlanmamız ve sert savunma yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

Muratbey Uşak Sportif Başantrenörü Ozan Bulkaz ise deplasmandan galibiyetle ayrıldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Oyuncularını tebrik eden Bulkaz, "Tabii ki eksiklerimiz var, yeni takımız. Geçen seneden hiçbir oyuncumuzla sözleşmemiz devam etmiyordu. Buna rağmen erken takım olduk. Tam hazır olmadan deplasmanda Rönesans TED Ankara Kolejliler'i yenmek büyük avantaj" değerlendirmesinde bulundu.


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Ankara

  ,

  spor