Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Türk Telekom Başantrenörü Sunter: - "Oyuncularımızın hakemlerle girdikleri gereksiz bir gerginlik oldu. O gerginlikte basketbol oynamayı unuttuk, bu da bizim hatamız" - Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Markovic: - "Bizim için çok zor ve önemli olan bu maçta oyuncularım ortaya iyi bir karakter koydu"

ANKARA (AA) - Türk Telekom Başantrenörü Ercüment Sunter, Spor Toto Basketbol Ligi'nde sahalarında kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi. 

Sunter, ligde 90-80 yenildikleri Trabzonspor Medical Park maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, sakat oyuncuların tam iyileşmediğini belirterek, "Bunun eksikliğini de yaşıyoruz. Oyuncularımızın hakemlerle girdikleri gereksiz bir gerginlik oldu. O gerginlikte basketbol oynamayı unuttuk, bu da bizim hatamız" dedi. 

Sakatlıklar nedeniyle bazı oyunculara çok yüklendiklerini ve dinlendirme fırsatı bulamadıklarını ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, "Lig uzun bir maraton ve önümüzde daha çok maç var. Trabzonspor Medical Park, çok iyi bir takım ve geçen seneye oranla kadroyu daha da güçlendirdiler. Onları da kutluyorum. Sakatlıklar geçtikçe daha da ileri gideceğimize ve bu yenilgiyi telafi edeceğimize inanıyorum" diye konuştu. 

 

- Trabzonspor Medical Park cephesi 

 

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Nenad Markovic ise kendileri açısından çok zor ve önemli olan bu maçta oyuncularının ortaya iyi bir karakter koyduğunu dile getirdi. 

Rusya'dan zorlu bir seyahatten döndüklerini ve Kinsey gibi bir isimden bu maçta yararlanamadıklarını vurgulayan Markovic, şunları söyledi:

"Ligde oynadığımız 5 maçtan da yenilgiyle ayrılmışken, böyle oynayabilmek çok zor. Genelinde sert bir maç oldu ama son çeyrekte biz biraz daha agresif oynadık ve zor atışları sokmayı başardık. Bu da bize cesaret verdi. Bizim için çok zor ve önemli olan bu maçta oyuncularım ortaya iyi bir karakter koydu."