Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Özmeriç: "Bu galibiyet, gelecek maçlar için daha güvenli olmamızı sağlayacak" - Banvit Başantrenörü Ernak: "Maçın sonunu galibiyeti hak edecek şekilde oynamadık"

ANKARA (AA) - Rönesans TED Ankara Kolejliler Başantrenörü Hasan Özmeriç, Spor Toto Basketbol Ligi'nde Banvit'i 101-99 yendikleri karşılaşmada aldıkları galibiyetin, gelecekteki maçlara daha güvenli çıkmalarını sağlayacağını söyledi.

Özmeriç, mücadelenin ardından düzenlediği basın toplantısında, Banvit karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti. 

Sezon başından itibaren sakatlıklarla uğraştıklarını ve hiçbir maça tam kadro çıkamadıklarını ifade eden Özmeriç, "Bu maçta da Sanikidze'yi sakatlığı nedeniyle kullanamadık. Banvit, çok iyi bir takım ve çok iyi bir kenar yönetimine sahip. Bu galibiyet, gelecek maçlar için daha güvenli olmamızı sağlayacak" diye konuştu.

 

- Banvit cephesi 

 

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, maçın sonunda galibiyeti hak edecek şekilde oynamadıklarını kaydetti. 

Ernak, maçı kazanabilecekleri noktalarda çok top kaybettiklerini ya da faul atışlarını kaçırdıklarını anlatarak, "Maç içinde arzu ettiğimiz hücum temposunu yakalayamadık. Maçın sonunu 5 kısayla oynamak zorunda kaldık. Umarım bu maçı telafi etme şansımız olur" ifadelerini kullandı.