Beypazarı Akşemsettin Ortaokulu törenle açıldı

Beypazarı Akşemsettin Ortaokulu törenle açıldı
Beypazarı Akşemsettin Ortaokulu törenle açıldı
ANKARA (AA) - Beypazarı Akşemsettin Ortaokulu, düzenlenen törenle eğitim-öğretime açıldı.Törene, Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Tuncer...

ANKARA (AA) - Beypazarı Akşemsettin Ortaokulu, düzenlenen törenle eğitim-öğretime açıldı.

Törene, Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık ile bazı protokol üyeleri, şube müdürleri, okul müdürleri, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Seyitoğlu, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milli Eğitim'e ve öğretmenlere çok düştüğünü belirten Seyitoğlu, "Öğrencilerimize, önce geçmişimiz çok iyi öğretilmesi gerekir. Saygıyı, saygı duruşu denilince kime saygı durduğumuzu, saygının ne anlam ifade ettiği öğretilmesi gerekir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülkenin savunmasında şehit düşmüş ve bu ülkeyi bize vatan olarak bırakmış, canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ile anarken, bu öğrencilerimiz de bunları bilerek, kime saygı durulduğunu bilmeleri gerekir. İstiklal Marşı okunurken, milli marşımız okunurken, geleceğin teminatı olan öğrencilerimiz bunları bilmeleri gerekir. İşte bunları öğrencilerimize öğrettiğimizde geleceğimize güvenle bakabiliriz" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık ise eğitimi çok önemsediklerini söyledi. 

Yeni açılan bu okulla ilçe genelinde 9 lise, 6 devlet ortaokulu, 2 özel ortaokul, 10 ilkokul, 2 özel ilkokul, 1 devlet anaokulu, 3 özel anaokulu ile 10 bin öğrenciye 650 öğretmenle eğitim öğretim hizmeti verdiklerini belirten Işık, "İlçe genelinde, il bazındaki eğitim-öğretim kademesini yükseltmek için de sürekli çalışmalarımız oluyor" dedi.

Ayvaşık Mahallesi Oğuzkent bölgesinde yapımı tamamlanan, zemin katı ile 5 kat üzerine inşa edilen, 19 derslikli Akşemsettin Ortaokulu'nda teknoloji laboratuvarı, kütüphane, bilişim atölyesi, fen atölyesi ve 30 öğrencili 2 ana sınıfı bulunuyor. Okulda 250 öğrenci eğitim öğretim görüyor.