Beypazarı Belediyesi, Çanakkale gezisi düzenledi

Beypazarı Belediyesi, Çanakkale gezisi düzenledi
Beypazarı Belediyesi, Çanakkale gezisi düzenledi
ANKARA (AA) - Beypazarı Belediyesi, şehit ve gazi ailelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenledi.Geziye katılanlar, ilçe terminalinde düzenlenen...

ANKARA (AA) - Beypazarı Belediyesi, şehit ve gazi ailelerine yönelik Çanakkale gezisi düzenledi.

Geziye katılanlar, ilçe terminalinde düzenlenen törenle Çanakkale'ye uğurlandı. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Çanakkale Zaferi'nin Türk tarihinin en önemli zaferlerinden birisi olduğunu söyledi.

Bu önemli zaferin 100. yılında düzenledikleri etkinliklerle milli birlik ve beraberlik ruhunu yeni nesillerle paylaştıklarını belirten Kaplan, "Şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti ailelerini Çanakkale'ye gönderiyoruz. Onlar bize şehit ve gazilerimizin emaneti, başımızın tacıdır. Her zaman yanlarında ve hizmetlerindeyiz" dedi.

Muharip Gaziler Derneği Beypazarı Şube Başkanı Ali Yalçınkaya, belediyenin kendilerine tahsis ettiği araçlarla Çanakkale'ye gideceklerini belirterek, "Ben Kıbrıs gazisiyim. Derneğimizin kuruluşunda görev alan arkadaşlarımın tamamı Kıbrıs gazisi. Sayın Başkan'ın bir süre sonra bizi Kıbrıs'a götüreceği sözü, bizi oldukça çok sevindirdi. Oraları yeniden görmek istiyorum" diye konuştu.

Yalçınkaya, Çanakkale gezisi için Kaplan'a teşekkür etti.