Beypazarı Kent Konseyi toplandı

Beypazarı Kent Konseyi toplandı
Beypazarı Kent Konseyi toplandı
ANKARA (AA) - Beypazarı Kent Konseyi'nin 2. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.Halkevinde düzenlenen toplantıya Kaymakam Mustafa Kaya, Belediye...

ANKARA (AA) - Beypazarı Kent Konseyi'nin 2. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Halkevinde düzenlenen toplantıya Kaymakam Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Kent Konseyi Başkanı Erdal Bozkurt, AK Parti İlçe Başkanı Ali Çakıroğlu, CHP İlçe Başkanı Ali Uysal, MHP İlçe Başkanı Hamdi Ayanoğlu, Kent Konseyi üyeleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Sunulan çeşitli öneriler, genel kurulda yapılan oylama sonucu kabul edildi.

Konseyin logo yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüllerin verildiği toplantıda, yürütme kurulu üyeleri  ile gönüllülere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Genel kurulda konuşan Kaymakam Kaya, "Katılımcı demokraside herkesin söz sahibi olması lazım. Bu, sosyallik ve aynı zamanda zorunluluk gerektiren bir vazife. Kent Konseyi, ilçe için çok önemli bir oluşum. Tüm sivil toplum örgütlerinden oluşan bir toplum olduğu için önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Kaya, şunları söyledi:

"Kent Konseyi'ni 6 aydır izliyorum. Komisyonlar uyum içinde çalışıyor. Komisyonlarda, Beypazarı için önemli görüş ve kararların öne çıktığını görüyoruz. Ortaya çıkan bu görüş ve kararlar belediye tarafından dikkate alındığında, güzel şeylerin ortaya çıktığına hepimiz şahit olacağız."

Belediye Başkanı Kaplan ise genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi.

Kaplan, "İnşallah süreç içerisinde, hep birlikte beraber daha iyi, daha güzel, daha uzun ömürlü meselelere parmak basarak, hayata geçirerek çalışma içinde olacağız. Bunun en güzel örneğini Kent Konseyi komisyonlarından çıkan kararlarda görüyorum" dedi.

Kent Konseyi Başkanı Bozkurt da "Beypazarı'nın ortak paydası altında, tüm hemşehrilerimizi kucaklayıp, kaynaştırmak, birleştirmek ve ortak aklın devreye girmesini sağlamak için gayret ettik ve ediyoruz. Bugüne kadar Beypazarı'nın güzelliği, insanların istekleri, olması gerekenler, hayata geçirilmesi istenen 56 karar aldık" şeklinde konuştu.