Beypazarı ve Nallıhan'da "Hacet Bayramı" etkinliği

Beypazarı ve Nallıhan'da "Hacet Bayramı" etkinliği
Beypazarı ve Nallıhan'da "Hacet Bayramı" etkinliği
ANKARA (AA) - Ankara'nın Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde "Hacet Bayramı" etkinliği düzenlendi.Beypazarı'na bağlı Yıldız köyü Erenler mevkisinde...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Beypazarı ve Nallıhan ilçelerinde "Hacet Bayramı" etkinliği düzenlendi.

Beypazarı'na bağlı Yıldız köyü Erenler mevkisinde düzenlenen Hacet Bayramı ( Anadolu  köylerinde tarımla uğraşan halkın yılın bol yağışlı ve bol mahsullü geçmesi için Allah'a yağmur ve bereket duası yapması, akabinde imece usulü hazırlanan yemeklerin yenilmesi) etkinliğinde Mevlidi Şerif okundu. Duanın ardından vatandaşlara etli pilav ikram edildi.

Depelarkası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sevinç Uzunoğlu, etkinliğe çok sayıda vatandaşın katıldığını söyledi.

Uzunoğlu, mevlit okuttuklarını ve kazanlarda pişirdikleri etli pilavı katılımcılara ikram ettiklerini söyledi.

Katılımcılardan Abdullah Tiftik ise "Eskiden yağmur dualarına buraya gelirdik. Bu sefer Mevlidi Şerif için burada toplandık. Gerçek anlamda burada iki bayramın sevincini yaşarken, yüzlerde insan burada kaynaştı, bayramlaştı" dedi.

 

- Nallıhan

Nallıhan ilçesine bağlı Eymür köyünde düzenlenen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

Köy muhtarı Muzaffer Bülbül, Hacet Bayramı'nın bu yıl Ramazan Bayramı'na denk gelmesi dolayısıyla etkinliğe katılımın fazla olduğunu söyledi.

Bülbül, "Kazanlarda pişirdiğimiz pilavı halka ikram ettik ve topluca yapılan duanın ardından bayramlaştık. Allah yaptığımız hayırlarımızı kabul eylesin. Yaşlısıyla, genciyle güzel bir kaynaşma sağlandı" dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Ramazan

  ,

  Anadolu

  ,

  Köy

  ,

  Yağmur