Beypazarı'nda ayı tedirginliği

Beypazarı'nda ayı tedirginliği
Beypazarı'nda ayı tedirginliği
- Ankara'nın Beypazarı ilçesine bağlı Karaşar beldesinde bir sitenin yakınlarında yaşayan ayı, semt sakinlerini tedirgin ediyor

ANKARA (AA) - Ankara'nın Beypazarı ilçesinde Karaşar beldesi Kirazyanı semtindeki bir sitenin çevresinde bir ayı ile yavrusunun görülmesi bölgede yaşayanlar arasında endişeye yol açtı. 

Kirazyanı semtindeki Villaevleri Sitesi'nde bekçilik yapan Adnan Ekizoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sitelerinin yakınında bir aydır bir ayı ve yavrusunu gördüklerini söyledi. 

Durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine bildirdiklerini belirten Ekizoğlu, "Dışarı çıkıyoruz ayıyı görüyoruz. Bugün sabah  yine ayıyı yanında küçük yavrusu ile sitenin içinde evlerin arasında dolaşırken gördük. Yetkililer gelince hep birlikte ayıyı aradık. Bizi görünce kaçtı, kaçarken yanında yavrusunu göremedik. Yavrusu site yakınlarında olabilir" diye konuştu.

Site sakinleri de ayının evlerin bahçesinde gezmesinden huzursuz olduklarını ve korktuklarını söyledi. 

Doğa Koruma ve Mili Parklar Müdürlüğü yetkilileri de aramalar sırasında ayının ürküp bölgeden ayrıldığını, yeniden görülmesi durumunda tekrar kendilerine haber verilmesini istedi.

Yetkililer, semt sakinlerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  haber

  ,

  milli parklar

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  doğa

  ,

  site

  ,

  koruma