Beypazarı'nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi

Beypazarı'nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi
Beypazarı'nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi
ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı, Beypazarı ilçesinde kırsal kalkınma ile ilgili...

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı, Beypazarı ilçesinde kırsal kalkınma ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven,  il genelinde 10 bin kovan arı dağıtacaklarını söyledi.

Ankara'nın tüm ilçelerinde tohum eleme sistemi kuracaklarını ve böylece daha kaliteli tohumlar elde edeceklerini belirten Güven, şunları kaydetti:

"Taleplere göre, taş toplama makineleri dağıtacağız. Düzenlenen bu toplantı, köylerimiz ve sizler için umarım faydalı olmuştur. Amacımız zaten sizleri bilgilendirmek ve yönlendirmek. Beypazarı tarımda önemli bir yere sahip bir ilçemiz. Beypazarı'nın tarımını çevresini, köylerini, geliştirme adına çok şey yapmak istiyoruz. Polatlı'da soğan işleme fabrikası kuracağız ve vatandaşın soğanı da değerlenmiş olacak. Damızlık koç dağıtımlarımız başlayacak ve bin damızlık koç dağıtacağız."

Beypazarı Belediye başkanı Tuncer Kaplan da Beypazarı'nın, tarımı, tarihi ve turizmi ile öne çıktığını belirterek, "Dünyada hangi teknoloji kullanılıyorsa, Beypazarı çiftçisi de bu teknolojiyi kullanıyor. Beypazarı ilçesine yapılacak desteklerin yerinde kullanılması halinde daha güzel şeyler olacak" ifadelerini kullandı.

 

Toplantıya, Kaymakam Suat Seyitoğlu, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Beytullah Ertan, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş, Bostancılar Odası Başkanı Ahmet Gencer, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yayın ile muhtarlar katıldı.