Beypazarı'nda çocuk parkları yenileniyor

Beypazarı'nda çocuk parkları yenileniyor
Beypazarı'nda çocuk parkları yenileniyor
ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesindeki çocuk parklarının modernize edilmesi için çalışma yürütülüyor.İlçedeki çocuk parkları, Beypazarı Belediyesi...

ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesindeki  çocuk parklarının modernize edilmesi için çalışma yürütülüyor.

İlçedeki çocuk parkları, Beypazarı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığının ortak çalışmasıyla modernize ediliyor.

Yeni oyun grupları konulan ve kauçuk zemin döşemesi yapılan parklara yeni spor aletleri yerleştiriliyor.

Beypazarı  Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda oynamasını sağlamak için köy ve mahallelerde bulunan çocuk parklarını tümünü yenilemeye başladıklarını belirtti.

Göreve geldiklerinde, çocukların oyun alanlarında fiziki şartların iyi durumda olmadığını ifade eden Kaplan, şunları kaydetti:

"Çocuk parklarımız, Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yenilenmeye başlandı. Zemin ve oyun aletleri açısından uygun olmayan mekan ve aletlerin yenilenmesi yapıldı. Bu parkların düzenlemelerini okullar kapanmadan önce bitireceğiz ki çocuklarımız yaz dönemlerinde park ve bahçelerde rahatlıkla oynayabilsin. Parkların yenilenmesiyle artık çocuklarımız daha temiz ve güvenli oyun alanlarına kavuşmuş olacaklar."

Kaplan, bundan sonraki hedeflerinin çocuk oyun alanlarının sayısını artırmak olduğunu sözlerine ekledi.