Beypazarı'nda iki okulun "Bilim Fuarı" açıldı

Beypazarı'nda iki okulun "Bilim Fuarı" açıldı
Beypazarı'nda iki okulun "Bilim Fuarı" açıldı
ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde, Faruk Kefelioğlu İlkokulu ile İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin fen ve matematik projelerinden oluşan 65 eser,...

ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde, Faruk Kefelioğlu İlkokulu ile İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin fen ve matematik projelerinden oluşan 65 eser, "Bilim Fuarı"nda sergilendi.

Beypazarı Faruk Kefelioğlu İlkokulu projelerini okulun salonunda, İmam Hatip Ortaokulu ise okulun bahçesinde sergiledi.

Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, TÜBİTAK yetkilisi Muhammed Aydın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Aksoy, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler fuarları gezerek projeleri inceledi.

Kaymakam Kaya, "Eğitim çok önemli. Zaman zaman okulları ziyaret ediyorum. Çok olumlu sonuçlar alıyorum. Eğitimin kalitesini daha da artırmak için öğrenci, öğretmen ve aile ilişkisini çok iyi hale getirmeliyiz. Her iki okulda, öğrenciler proje sorumlusu öğretmenleri ile çok güzel eserler ortaya koymuşlar. Bunların arasında, TÜBİTAK tarafından sergilenen eserler de bulunuyor. Okul müdürlerini, öğretmenlerini ve tüm öğrencileri kutluyorum" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, "Bilim ve fen artık günümüzde en geçerli bir alan. Her şeyi bilimsel verilerle ortaya koyarak, çalışma başlatılıyor. Bu eserleri gördüğümüzde çok mutlu oluyoruz. İşte bu öğrencilerimiz geleceğin doktoru, mühendisi, bilim adamı, avukatı" dedi.