Beypazarı'nda öğrenci servislerlerinin sürücülerine eğitim

Beypazarı'nda öğrenci servislerlerinin sürücülerine eğitim
Beypazarı'nda öğrenci servislerlerinin sürücülerine eğitim
ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde öğrenci servislerinin şoförlerine yönelik eğitim semineri verildi.İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Elma ve...

ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde öğrenci servislerinin şoförlerine yönelik eğitim semineri verildi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Elma ve jandarma trafik ekiplerince Halk Eğitim Merkezi'nde verilen seminerde, servis şoförlerine uymaları gereken kurallar hatırlatıldı.

Elma, konuşmasında, öğrencilerin evden alınıp, eve bırakılması gerektiğini belirterek, "Servis, öğrenciyi, evinin önünden aldığı gibi okulun önüne kadar bırakacak. Gelişigüzel yerlerde bırakan servis şoförleri için gereken işlemler uygulanacak" dedi.

Sürücülerin, mevsim şartlarına da dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Elma, "Kış mevsiminde her aracın kalorifer sistemi yanacak. Yanmayanlar kısa sürede kontrollerini yaptırsınlar. Ayrıca, öğrencinin haricinde kesinlikle köyden veya beldeden yolcu alınmayacak" uyarısında bulundu.

İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri de öğrenci servisleri üzerinde denetimlerini arttıracaklarını, servis şoförlerinin trafik kurallarına mutlaka uymaları gerektiğinin altını çizdi.

Seminerin sonunda servis şoförlerine, seminere katılım belgesi verildi.