Beypazarı'nda sigarayı bırakma kampanyası

Beypazarı'nda sigarayı bırakma kampanyası
Beypazarı'nda sigarayı bırakma kampanyası
- Beypazarı Devlet Hastanesi'nin girişinde açılan stantta, sigaranın zararları anlatılıyor, bırakmak isteyenlere yöntem hakkında bilgi veriliyor

ANKARA  (AA) - Beypazarı Devlet Hastanesi'nin girişinde açılan stantta, sigaranın zararları anlatılıyor, bırakmak isteyenlere yöntem hakkında bilgi veriliyor.

Göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Sezgi Şahin Duyar başkalığındaki ekip, standa gelen tiryakilere sigaranın zararları konusunda bilgi verirken, sigara  bırakma seanslarının içeriğini anlattı. 

Duyar, "Sen de bırakabilirsin" sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde, sigarasız yaşam ve 3 adımda sigarayı bırakma yöntemi hakkında bilgi verirken, "İnsanların sigaraya başlamaması önerisinde bulunuyoruz. Sigaranın zararlarını anlatıyoruz. Sigaranın sağlığımızdan neleri götürdüğünü anlatıyoruz ve vatandaşların bilinçlenmesini sağlamaya çalışarak, broşürlerle uyarılarımız sürdürüyoruz" diye konuştu.  

Sigara tiryakisi Kemal Arslan da sigaranın ömür ve sağlığından çok şey götürdüğünün bilincinde olduğunu söyleyerek, sigarayı bırakmak için seanslara katılacağını söyledi. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Kampanya

  ,

  Yaşam

  ,

  Sigara

  ,

  yöntem