Beypazarı'ndan kısa kısa

Beypazarı'ndan kısa kısa
Beypazarı'ndan kısa kısa
- Kurban Bayramı öncesinde bıçak bileyen esnafın iş yoğunluğu arttı

ANKARA (AA) - Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bıçak bileyicilerde yoğunluk yaşanıyor.

Bıçak satışı yapan esnaf Cengiz Özdoğan, vatandaşların bayram öncesinde bıçak bilettirme telaşına düştüğünü belirterek, "Bıçaklarını bilettirmenin yanında kurban öncesinde bıçaklara büyük bir rağbet var. Dükkanımızda bıçak satışlarımız da arttı" dedi.

Bıçakları 2, satırları 3 liraya bilediklerini belirten Özdoğan, "Bıçak fiyatları büyüklüklerine ve kalitelerine göre değişiyor. 15 TL'den başlayıp, 200 TL'ye kadar bıçaklarımız var. Uzun süre keskinliğini muhafaza edebilen çelikten olan bıçakların fiyatı oldukça yüksek oluyor. Özellikle de yurt dışından geliyorsa, haliyle fiyatlar da yükseliyor" diye konuştu.

Özdoğan, "Bıçak alacaklar, kesinlikle Çin malı tercih etmesin. Çin malı bıçakları uzun süre kullanamazsınız. Bu bıçakları alırken, paranızı çöpe atmış olursunuz" dedi.

 

- Beypazarı polisinden bayram tedbirleri

Beypazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine geçici olarak atanan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Levent Eker, emniyet mensuplarının bayram süresince görevi başında olacağını söyledi.

İlçenin bayramda yoğun turist akınına uğrayacağını belirten Eker, "Emniyet Müdürlüğü olarak tüm güvenlik önlemlerini alacağız. Vatandaşlarımız huzur ve güven içinde Beypazarı'nı ziyaret edebilecek" dedi.

Eker, vatandaşlardan herhangi bir olumsuz durumla karşılaştıklarında 155 Polis İmdat Hattı'nı aramalarını istedi.