Beypazarı'ndan yağmur ve şükür duası

Beypazarı'ndan yağmur ve şükür duası
Beypazarı'ndan yağmur ve şükür duası
ANKARA (AA) - Beypazarı'nda bazı mahallelerde toplanan bir grup vatandaş, yağmur ve şükür duasında bulundu.Kırbaşı, Oymaağaç, Yanlızçam, Kuyucak ve...

ANKARA (AA) - Beypazarı'nda bazı mahallelerde toplanan bir grup vatandaş,  yağmur ve şükür duasında bulundu.

Kırbaşı, Oymaağaç, Yanlızçam, Kuyucak ve Adaören mahallelerinde yaşayan vatandaşlar  sabah saatlerinde bir araya gelerek öğlene kadar yağmur ve şükür duası yaptılar.

Oymaağaç Mahallesi Muhtarı Ergün Tuncel, yaptığı açıklamada, Allah'ın verdiği yağmur ve rahmetler için şükür duasında bulunduklarını ve bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Bölgenin güzel yağmur aldığını belirten Tuncel, "Uzun yıllardır geleneksel olarak yağmur duasına çıkıyoruz. Yağmur duası öncesinde bir kaynaşma sağlanarak, küskünleri barıştırıyoruz.  Yağmur duasına çocukları özellikle dahil ediyoruz. Çocukların, öteden beri dualarının makbul olacağı belirtilir. Büyüklerimizden gördüğümüz ananevi gelenek ve görenekleri de böylece yaşatmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Etkinliğe ilçe merkezinden din görevlileri de destek verirken, yağmur duası ve kılınan namazın ardından, vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Sabah

  ,

  ilçe

  ,

  Yağmur