"Bilim Teknoloji Günü" etkinliği Hacettepe Teknokent'te başladı

"Bilim Teknoloji Günü" etkinliği Hacettepe Teknokent'te başladı
"Bilim Teknoloji Günü" etkinliği Hacettepe Teknokent'te başladı
ANKARA (AA) - TÜBİTAK TÜSSİDE ve Hacettepe Teknokent işbirliğiyle Türkiye'nin bilim, teknoloji ve yenilik çalışmalarını tanıtmaya yönelik düzenlenen...

ANKARA (AA) - TÜBİTAK TÜSSİDE ve Hacettepe Teknokent işbirliğiyle  Türkiye 'nin bilim, teknoloji ve yenilik çalışmalarını tanıtmaya yönelik düzenlenen "Bilim Teknoloji Günü" konulu etkinlik başladı.

Etkinlik kapsamında Hacettepe Teknokent Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen panelde, özellikle Türkiye-Azerbaycan arasındaki bilimsel işbirliği ele alındı.

TÜBİTAK  Başkan Yardımcısı Orkun Hasekioğlu, Azerbaycan ile bilimsel anlaşmalarına değinerek, "Bu panelde Azeri kardeşlerimize Türkiye'deki bilim teknoloji ve yenilik çalışmalarını tanıtmaya ve AR-GE firma yöneticileri ile bir araya getirmeye gayret göstereceğiz. Bölge ülkeleri arasında Azerbaycan ile olan ilişkilerimize önem veriyoruz. Azerbaycan stratejik olarak bölge ülkeleri arasında birlikte çalışmaya en uygun ülke " diye konuştu.

TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Daire Başkanı Mehmet Yılmaz ise Azerbaycan'ın kurum ilişkileri içerisinde çok önemli bir tuttuğunu vurgulayarak, "Azerbaycan artık kalkınmış bir ülke olarak karşımızda. Bu yüzden artık ilişkilerimizi bir yardım şeklinde değil işbirliği şeklinde değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Abdurrahman Güngör de Azeriler ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.