Bilkent Cyberpark'tan "CeBIT" çıkarması

Bilkent Cyberpark'tan "CeBIT" çıkarması
Bilkent Cyberpark'tan "CeBIT" çıkarması
ANKARA (AA) - Bilkent Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi, Almanya'da düzenlenen Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı'na...

ANKARA (AA) - Bilkent Cyberpark Bilişim ve Telekomünikasyon (BİL-TEL) Kümesi,  Almanya 'da düzenlenen Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı'na katıldı.

Cyberpark'tan yapılan açıklamaya göre, BİL-TEL Kümesi, Hannover kentinde her yıl düzenlenen ve bilişim sektöründe dünyanın en büyük fuarı kabul edilen Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarında, 8 firmasıyla yer aldı.

"Nesnelerin interneti", "bulut bilişim", "büyük veri" gibi konularda konferans ve panellerin düzenlendiği fuarda, son teknolojileri ve yenilikleri izleyen BİL-TEL Kümesi firma yetkilileri, Hannover Ticaret Ateşesi Kudret Ceran'ı ziyaret etti.

Ceran, görüşmede CeBIT Fuarının en önemli konularından biri olan ve bilgi teknolojileriyle akıllı üretimi destekleyen Endustri 4.0'ın Almanya nezdineki önemi hakkında firma yetkililerine bilgi verdi ve bu konuda Türk-Alman iş birliğinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Temaslarına Hannover Sanayi ve Ticaret Odası ile Hannover Avrupalı Türk İş Adamları Birliği'ni de ziyaret eden firma temsilcileri, Almanya pazarının güncel durumu, potansiyel işbirlikleri gibi konuları değerlendirdi, uluslararası bağlantı sağlayacak kurumlara kendilerini tanıtma imkanı buldu.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Ankara

  ,

  Konferans

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  firma

  ,

  Güncel