"Bir Hilal Uğruna Çanakkale" programı Sakarya'da

"Bir Hilal Uğruna Çanakkale" programı Sakarya'da
"Bir Hilal Uğruna Çanakkale" programı Sakarya'da
ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle düzenlenen "Bir Hilal Uğruna Çanakkale" programının...

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle düzenlenen "Bir Hilal Uğruna Çanakkale" programının 4'üncüsü Sakarya'da gerçekleştirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, "Çanakkale ruhunu şehirlerimize taşıyoruz" sloganıyla başlatılan ve gençlere Çanakkale ruhunu yaşatmayı amaçlayan program, Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Televizyon programcısı ve şair Serdar Tuncer, okuduğu şiirler ve anlattığı Çanakkale'den yaşanmış hikayelerle katılımcılara o günleri yaşattı. Gece de sanatçı Cihan Yıldız'ın yorumladığı türkülerle Tuncer'e eşlik etti.

"Çanakkale bir kardeşlik destanıdır" vurgusu yapılan gecede, gençlerin günümüzde yaşanan olumsuz olaylara karşı duyarlı olması gerektiği dile getirildi.

Programın ardından kültür merkezinde kurulan Çanakkale Savaşı Müzesi ve fotoğraf sergisini gezen katılımcılar, Çanakkale Savaşı'nda kullanılan eşya ve silahlara yoğun ilgi gösterdi.