Bolulular tek çatı altında toplandı

Bolulular tek çatı altında toplandı
Bolulular tek çatı altında toplandı
-Bolu'ya ait 5 ilçe derneği biraraya gelerek, Bolu Federasyonu'nu kurdu

ANKARA (AA) - Bolu'ya ait 5 ilçe derneği biraraya gelerek, Bolu Federasyonu'nu kurdu.

Bolu Federasyonu'nundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bolulular Derneği, Dörtdivan Derneği, Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, Kıbrıscık Kültür Yardımlaşma Dayanışma ve Kıbrıscık'ı Tanıtma Derneği, Mengenliler Derneği ve Seben Derneği  biraraya gelerek Bolu Federasyonu'nu kurdu. Federasyonunun tanıtım toplantısı, Beştepe'deki Ala Restoran'da gerçekleştirildi. 

Toplantıda konuşan Federasyon Başkanı Yakup Evirgen, en kısa sürede diğer ilçelerin de federasyona katılımını beklediklerini ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz da federasyon çalışmalarının konfederasyonla sonuçlanacağına inandığını belirtirken, bugünkü güç birliğinin ve beraberliğin devamını diledi.

Toplantıya ayrıca Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Devlet Denetleme Kurulu Başkan Vekili Abdurrahman Özçelik, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan, Kamu Denetçiliği Genel Sekreteri İsmail Altuntaş, Bolulu siyasetçiler, bürokratlar, federasyon ve ilçe derneklerinin yetilileri ve Bolulular da katıldı.